Wspaniała historia trwa już 20 lat...

Był rok 2002. Jak miało się niebawem okazać, rok przełomowy zarówno dla rozwoju częstochowskiej siatkówki jak i czas rozpoczęcia budowy prężnego ośrodka siatkarskiego, który wychowa w kolejnych lata znakomite grono reprezentantów Polski.

Stowarzyszenie Sportowe Seniorzy – Juniorom „Siatkówka 2002” powstało, by popularyzować siatkówkę wśród dzieci i młodzieży oraz przygotowywać młodych adeptów będących na początku swojej przygody ze sportem do profesjonalnego i wyczynowego uprawiania dyscypliny jaką jest siatkówka.

Prezesem, a zarazem pomysłodawcą projektu jakim było Stowarzyszenie Sportowe Seniorzy-Juniorom „Siatkówka 2002” był Pan Krzysztof Wachowiak, który po dziś dzień stoi na czele Klubu Sportowego Norwid dbając o ciągły rozwój i profesjonalizację. Od 2012 roku sponsorem tytularny Norwida jest firma – Exact Sytems.

WSPOMNIEŃ CZAR

20 LAT MINEŁO

Klub Sportowy Exact Systems Norwid to najmocniejszy klub siatkarski w Częstochowie oraz Subregionie Północnym Województwa Śląskiego. Od lat kojarzony głównie z fantastycznym ośrodkiem szkolenia zdolnej młodzieży, stanowiącej o sile reprezentacji narodowych. Dzisiaj to w pełni profesjonalny klub o solidnej piramidzie szkoleniowej, pielęgnujący tradycję, przywracający Częstochowie siatkówkę na najwyższym poziomie.

Mocny siatkarski ośrodek z wieloma oddanymi i zaangażowanymi sympatykami. Mecze Tauron 1. Ligi , których jesteśmy gospodarzami, przyciągają rzesze fanów, a transmisje telewizyjne gromadzą każdorazowo po kilkadziesiąt tysięcy widzów! W sezonie 2020/21 drużyna osiągnęła najlepszy jak dotąd sportowy wynik w historii klubu, zajmując wysoką piątą lokatę na zapleczu Plus ligi. W sezonie 2021/22 osiągnęliśmy również sukces w wymiarze organizacyjno-marketingowym, generując dla naszych partnerów biznesowych wartość ekspozycyjną powyżej  3 200 000,00 zł!

Wypracowana wartość pokazuje, że nasz klub cieszy się dużym, rosnącym zainteresowaniem medialnym, co przekłada się na promocję marki w ogólnopolskich mediach. Współpraca z „Norwidem” to wyjątkowa i skuteczna reklama.

Norwid najmocniejszy siatkarski klub Częstochowy

Norwid wychowuje reprezentantów Polski

Exact Systems Norwid Częstochowa jest w pełni profesjonalnym klubem siatkówki mężczyzn zrzeszającym siatkarzy w różnych grupach wiekowych począwszy od młodzików, kadetów, juniorów, a kończąc na pierwszoligowej drużynie seniorskiej.

Klub równocześnie prowadzi zajęcia w 10-12 drużynach. To ponad 250 chłopców trenujących pod okiem fachowych trenerów, występujących na co dzień w różnych rozgrywkach na szczeblu lokalnym jak i centralnym (rozgrywki ligowe, Mistrzostwa Polski, czy śląska liga siatkówki). Przez lata ciężkiej i mozolnej pracy wychowaliśmy znakomite grono reprezentantów kraju takich jak; Piotr Gruszka, Łukasz Żygadło, Paweł Woicki, Grzegorz Pająk, Bartłomiej Krulicki, Piotr Hain, Nikodem Wolański, Mateusz Bieniek, Bartosz Bednorz, czy Grzegorz Fijałek.

Od sezonu 2016/17 nasz klub nieprzerwanie występuje w pierwszoligowych rozgrywkach. Największym sukcesem błękitno-granatowej drużyny było wywalczenie pod wodzą trenera Piotra Lebiody w kampanii 2020/21 piątego miejsca na zapleczu Plus ligi. W sezonie 2021/22 stery w częstochowskim zespole Norwida przejął trener Piotr Gruszka legenda polskiej i światowej siatkówki, 450-krotny reprezentant kraju.

Prawdziwa legenda

Janusz Sikorski

Janusz Sikorski był absolwentem katowickiego AWF-u. W latach 80. rozpoczął pracę jako trener. Od 2004 roku nieprzerwanie związany był z Norwidem, z którym odniósł mnóstwo sukcesów. Z młodymi zawodnikami zdobył wiele medali mistrzostw Polski kadetów i juniorów. W 2010 r. trenowani przez Janusza Sikorskiego młodzi siatkarze Delic-Polu Norwid Częstochowa wygrali Klubowe Mistrzostwa Europy U18, pokonując m.in. takie kluby jak Arkas Izmir, Trentino Volley, Lube Banca Macherata czy ATC Trencin Cop.
Pomimo tego, że nie ma go już wśród nas, to pamięć o nim jest wciąż żywa i głęboko zakorzeniona w naszych sercach!
Janusz Sikorski to prawdziwa legenda Norwida Częstochowa!

Poznaj najważniejsze daty w historii Norwida.

Klub Sportowy Norwid Częstochowa w okresie pierwszego dwudziestolecia działalności może pochwalić się bogatymi i wybitnymi osiągnięciami sportowymi zdobywanymi w głównej mierze za sprawą błękitno-granatowych wychowanków. Norwid w latach 2002-2022 zdobywał mnóstwo medali mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Ostatnie lata to również awans drużyny seniorów na zaplecze Plusligi. Dla zespołu Exact Systems Norwid sezon 2022/23 będzie siódmym z rzędu w Tauron 1.Lidze.

NAJWIĘKSZE GWIAZDY NORWIDA

RADOSŁAW PANAS

DYREKTOR SPORTOWY | TRENER

STANISŁAW GOŚCINIAK

WYBITNY REPREZENTANT POLSKI | TRENER

MATEUSZ BIENIEK

WYCHOWANEK NORWIDA | REPREZENTANT POLSKI

BARTOSZ BEDNORZ

WYCHOWANEK NORWIDA | REPREZENTANT POLSKI

PAWEŁ WOICKI

WYCHOWANEK NORWIDA | WIELOKROTNY REPREZENTANT POLSKI

NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIA NORWDA

MEDALI MISTRZOSTW POLSKI RÓŻNYCH KATEGORII WIEKOWYCH
1

W TYM, AŻ 8 ZŁOTYCH!

TYTUŁY KLUBOWYCH MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTW EUROPY
1

WYWALCZONE Z NAJLEPSZYMI ZESPOŁAMI KLUBOWYMI STAREGO KONTYNENTU.

WSPOMNIEŃ CZAR

20 LAT MINEŁO

Norwid to ciągły rozwój sportowy i marketingowy!

SEZON
1

Sezon 2022/23 będzie dla Exact Systems Norwid Częstochowa siódmym z rzędu w pierwszoligowych rozgrywkach.

MIEJSCE
1

W sezonie 2020/21 Exact Systems Norwid Częstochowa zajął historyczne – piąte miejsce na zapleczu Plusligi! 

FANÓW NA FB
1

Z roku na rok mamy coraz więcej fanów śledzących poczynania Norwida za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych.

"Za nami piękna dwudziestoletnia historia Klubu Sportowego Norwid. Przez lata nasz klub wychował wiele pokoleń wspaniałych siatkarzy, dzięki niemu mogliśmy przeżyć wiele cudownych chwil na boiskach siatkarskich w całej Polsce. Życzę nam wszystkim dalszego rozwoju i wielu sukcesów nie tylko w grupach młodzieżowych, ale także w siatkówce seniorskiej."
PIOTR GRUSZKA
Trener
"Jestem w Norwidzie równo 8 lat. Przyszedłem do klubu w 2014 roku. Zostałem nauczycielem w-f w liceum oraz trenerem grupy młodzieżowej oraz zespołu który grał w 2 lidze. Trenowali u mnie wtedy między innymi Kogut, Usowicz, Zawalski, Mucha, Kraś, Kryński, czyli chłopcy ,którzy przez lata stanowili trzon zespołu 1 ligowego. Po roku pracy zaproponowałem żeby próbować awansować do 1 ligi bo była spora grupa mogąca grać na tym poziomie bo do tej pory najlepsi po maturze odchodzili do mocniejszych klubów. Tak też się stało i do teraz najlepsi absolwenci liceum zostają w klubie, który oparty jest w głównej mierze na wychowankach. To cieszy. Z mojej grupy juniorów trzech młodych siatkarzy już trafiło do zespołu seniorskiego (Biliński, Szewiński, Olczyk). "
RADOSŁAW PANAS
Dyrektor sportowy / Trener
" Prowadziłem zespół Norwida w dwóch sezonach. W tym czasie walczyliśmy zarówno z przeciwnikami jak i covidem. Ten zespół to była fantastyczna grupa siatkarzy. Duże wsparcie działaczy i prezesów doprowadziło nas do zdobycia historycznego, piątego miejsca w rozgrywkach Tauron 1 Ligi. Mam nadzieję, że nie powiedziałem jeszcze ostatniego słowa dla tego klubu. "
PIOTR LEBIODA
Trener

Wizualna Identyfikacja klubu

Herb Klubu

Herb klubu sportowego to największa świętość! Jednak idąc z duchem czasu i rozwoju jako w pełni profesjonalny klub w 2020 roku unowocześniliśmy jego wygląd. Czas rozwoju sportowego musi iść w parze z rozwojem marketingowym, a w dobie wszechobecnego Internetu identyfikacja wizualna jest rzeczą kluczową i budującą naszą pozycję zarówno wśród kibiców jak i potencjalnych partnerów biznesowych. Nowy emblemat wpisany w koło z „9” w centralnym jego punkcie, nawiązuje do tradycji i historii Norwida, która nierozerwalnie kojarzy się ze szkołą oraz kształceniem od lat całych pokoleń siatkarzy, którzy niejednokrotnie stawali się ważnymi ogniwami reprezentacji Polski.
Autorem herbu jest Marek Osuchowski, Koordynator biura prasowego i mediów społecznościowych Exact Systems Norwid Częstochowa.

WSPOMNIEŃ CZAR

DWADZIEŚCIA LAT MINEŁO

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2019. OFICJALNA STRONA KLUBU SPORTOWEGO NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.