Na inaugurację porażka. Norwid przegrywa ze Ślepskiem 3-1

Steam Hemarpol Norwid Częstochowa od przegranej rozpoczął zmagania w siatkarskiej PlusLidze sezonu 2024/25. Częstochowianie wygrali pierwszą partię lecz kolejne na swoje konto zapisała ekipa Ślepska Malow Suwałki.

Błękitno-granatowi z animuszem rozpoczęli wtorkowy mecz z zespołem Ślepska. Wygrali zdecydowanie pierwszego seta 25-20 i kontrolowali przebieg spotkania. Niestety w kolejnych trzech setach goście poprawili swoją grę i zdominowali częstochowian. Wygrywali kolejno do 18, 23 i 17 zapisując na swoim koncie pierwsze zwycięstwo i komplet 3 oczek.

Podopieczni Cezara Douglasa Silvy kolejną okazję do wygranej w siatkarskiej elicie będą mieć dopiero 29 września w domowym pojedynku z beniaminkiem MKSem Będzin.

Mecz 2. kolejki PlusLigi z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle z uwagi na krytyczną sytuację powodziową został przełożony.

MVP: Bartosz Filipiak

Steam Hemarpol Norwid Częstochowa – Ślepsk Malow Suwałki 1:3
(25:20, 18:25, 23:25, 17:25)

Składy zespołów:
Norwid: Lipiński (13), Isaacson (2), Ppiela (4), Ebadipour (8), Indra (18), Adamczyk (8), Masowski (libero) oraz Borkowski, Kogut (3), Kowalski
Ślepsk: Stajer (10), Honorato (9), Filipiak (20),  Halaba (16), Jouffroy (10), Sanchez (), Czunkiewicz (libero) oraz Gallego, Firszt, Krawiecki, Kwasigroch (1), Wierzbicki