Gala 20-lecia Klubu Sportowego Norwid Częstochowa

Klub Sportowy Norwid Częstochowa rozpoczął swoją działalność 20 lat temu. Z tej okazji w ubiegły czwartek w Salonie Ford Frank- Cars przy ul. Jagiellońskiej w Częstochowie odbyło się wyjątkowe przyjęcie.

Wybór miejsca nie był przypadkowy. To właśnie Ford Frank-Cars od 20 lat jest wiernym kibicem i sponsorem częstochowskiej drużyny siatkówki. To wyjątkowe spotkanie pozwoliło przybliżyć ponad 250 zaproszonym gościom świat elektryfikacji Forda, zaprezentować najnowsze samochody: Mustangi Mach-e i GT, przedpremierowo Forda E Transita oraz przypomnieć historię klubu.

Jubileuszowe spotkanie odbyło się w gronie zarządu, trenerów, zawodników oraz zaproszonych gości. Spotkanie uświetnił swoją obecnością Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski, przedstawiciele samorządu i władz lokalnych, zastępcy Prezydenta Miasta Częstochowy Piotr Grzybowski, Jarosław Marszałek, Ryszard Stefaniak, starosta częstochowski Krzysztof Smela oraz burmistrzowie i wójtowie miast i gmin naszego regionu.

Nasz dwudziestolatek ma się dobrze

O początkach opowiedział dyrektor sportowy Radosław Panas, wspominając rok 1998 i pierwszą klasę sportową o profilu siatkarskim w IX LO. W 2002 roku na siatkarskiej mapie Polski pojawiło się Stowarzyszenie Sportowe Seniorzy-Juniorom Siatkówka 2002 w ramach którego swoją działalność rozpoczął Klub Sportowy Norwid Częstochowa. Norwid od samego początku stawiał sobie ambitne cele. Dzięki profesjonalnej kadrze trenerskiej osiągał coraz większe sukcesy sportowe i stawiał sobie coraz wyższą poprzeczkę.

Trener Piotr Gruszka swoje wystąpienie rozpoczął od wspomnień z klasy maturalnej, pierwszych turniejów i zwycięstw. Następnie wskazał kierunek, w którym zamierza poprowadzić drużynę, prezentując nazwiska zawodników, którzy pozwolą osiągnąć wyznaczone cele.

O tym jak ważna jest edukacja zawodników od najmłodszych lat oraz działaniom możliwym tylko dzięki wsparciu sponsorów i kibiców Klubu opowiedział prezes Krzysztof Wachowiak.

„Dzisiaj nasz dwudziestolatek ma się dobrze! Szkoli wszystkie grupy wiekowe – od minisiatkówki, poprzez grupy młodzieżowe, aż po pierwszoligowy zespół Exact Systems Norwid Częstochowa i ma nadzieję na przywrócenie Częstochowie najwyższej klasy rozgrywkowej.” – dodał prezes Wachowiak.

Zapraszamy na specjalną stronę poświęconą 20-leciu istnienia Klubu Sportowego Norwid Częstochowa.

20 lat tradycji – Klub Sportowy Norwid Częstochowa

Gala 20-lecia KS Norwid

DWADZIEŚCIA LAT MINĘŁO - 2002-2022

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.