Przed nami 26. kolejka PlusLigi. We wtorek gramy z Barkomem Każany Lwów.

Już we wtorek 19 marca w Hali Sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej 4 siatkarze Norwid rozegrają mecz 26. kolejki PlusLigi z Barkomem Każany Lwów. Dla błękitno-granatowych będzie to szansa na rewanż za przegraną z pierwszej rundy. Początek spotkania wyznaczono na godz. 20:30. Transmisja w Polsacie Sport.

Rozgrywki PlusLigi wkraczają w decydującą fazę. Do zakończenia rundy zasadniczej zespołom siatkarskiej elity pozostało do rozegrania po pięć meczów. Częstochowianie oprócz pojedynku z Barkomem stoczą boje z KGHMem Cuprum Lubin (wyjazd), Bogdanką LUK Lublin (dom), Treflem Gdańsk (wyjazd) oraz Projektem Warszawa (dom). Podopieczni trenera Leszka Hudziaka aktualnie zajmują 12 lokatę z bezpieczną przewagą nad strefą spadkową (8 punktów nad Czarnymi Radom). W podobnej sytuacji jest Barkom.

Drużyna ze Lwowa gra bardzo dobrze, na pewno największym zagrożeniem jest tam atakujący, który to udowadnia wysokimi notowaniami w rankingu najlepiej punktujących. Mimo to jest to zespół zdecydowanie w naszym zasięgu i będziemy walczyć o zwycięstwopowiedział przed meczem środkowy Norwida Bartłomiej Janus.

Ukraiński zespół, który drugi sezon gościnnie występuje w PlusLidze zajmuje obecnie 11. miejsce w tabeli z dorobkiem 30 punktów i bilansem 11 wygranych i 14 porażek.

Po porażce z Eneą Czarnymi Radom mamy coś do udowodnienia oraz pokazania kibicom, iż to był tylko wypadek przy pracy. Zespół ze Lwowa ciągle liczy się w walce o play offy, więc bedzie chciał wywieźć z Czestochowy komplet punktów. Aby tak się nie stało musimy postawić na mocną ofensywną zagrywkę, aby wyłączyć pierwsze tempo z ataku i zmusić zespół Barkomu Każany do grania na wysokiej piłce – powiedział szkoleniowiec beniaminka PlusLigi Leszek Hudziak.

W Barkomie Kazany Lwów występują m.in. Luciano Palonsky, Wasyl Tupchii i Moussa Gueye. Pierwszy mecz w Wieluniu wygrał Barkom 3-1 (20-25, 25-18, 25-16, 25-22)

▶ Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Barkom Kazany Lwów

Hala Częstochowa, ul. Żużlowa 4 | Godz. 20:30

Sędzia pierwszy: Marcin Weiner

Sędzia drugi: Wojciech Maroszek

Komisarz: Maciej Kwiatkowski

▶ Pobierz Program Meczowy

▶ Kup Bilet Na Mecz

Sprawdź Rozkład Jazdy Specjalnej Linii 09

▶ Sprawdź Aktualną Tabelę PlusLigi

Marek Osuchowski

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2024. KLUB SPORTOWY NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.