Reprezentant Polski w Norwidzie!

Reprezentant Polski Sebastian Adamczyk zagra w Norwidzie! 25-letni siatkarz występujący na pozycji środkowego bloku wraz z początkiem czerwca 2024 roku, dołączy do błękitno-granatowych – Już nie mogę doczekać się zbliżającego się sezonu PlusLigi. Zapraszam wszystkich częstochowskich kibiców do wpierania nas! Do zobaczenia w nowym sezonie -oznajmił tuż po parafowaniu umowy siatkarz.

Aktualnie Sebastian Adamczyk przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski, z którą poleciał do Turcji na pierwszy turniej VNL 2024. W Antalyi Polska zmierzy się z USA, Kanadą, Słowenią oraz Holandią.

Dla Sebastiana Adamczyka sezon 2024/25 będzie szóstym, który rozegra w PlusLidze. Do tej pory reprezentował m.in. PGE Skrę Bełchatów, a ostatnio GKS Katowice. W minionych rozgrywkach środkowy reprezentacji Polski wystąpił w 22 ligowych spotkaniach, w których zdobył 111 punktów (75 atak, 29 blok, 7 zagrywka).

Przed sezonem 2024/25 Sebastian zdecydowała się na zmianę otoczenia i dalszą karierę siatkarską rozwijał będzie w Norwidzie.

– Duży wpływ na tę decyzję miał Łukasz Żygadło, który zadzwonił do mnie i opowiedział mi o projekcie, planach wobec klubu Norwid Częstochowa. Przedstawił mi pomysł na skład, który wydaje się przemyślany z konkretnym celem. Przychodzę do Częstochowy z dużymi nadziejami, że zaskoczymy niejednego rywala i stworzymy super atmosferę w zespole, co miejmy nadzieję przełoży się na wyniki w lidze. Już nie mogę się doczekać pierwszego treningu i zbliżającego się nowego sezonu! Już teraz serdecznie zapraszam do wspierania nas od samego początku – powiedział reprezentacyjny środkowy.

Adamczyk jest piątym siatkarzem, który w nadchodzącym sezonie będzie występował pod wodzą trenera Igora Kolakovicia w zespole z Częstochowy.

Kadra  Norwida Częstochowa na sezon 2024/25

przyjmujący: Damian Kogut,

rozgrywający: Tomasz Kowalski,

atakujący: Mateusz Borkowski,

środkowi: Bartosz Schmidt, Sebastian Adamczyk, 

libero:

Marek Osuchowski

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2024. KLUB SPORTOWY NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.