Zrewanżować się GKSowi Katowice. Jutro kolejne PlusLigowe emocje.

Już w środę 6 marca w Hali Sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej 4 siatkarze Norwid rozegrają mecz 24. kolejki PlusLigi z GKSem Katowice. Dla błękitno-granatowych będzie to szansa na rewanż za nieznaczną przegraną z pierwszej rundy. Początek spotkania wyznaczono na godz. 15:45. Transmisja w Polsacie Sport.

Dla obu zespołów jutrzejszy pojedynek jest bardzo ważny w kontekście walki o utrzymanie i zapewnienie sobie bezpiecznego komfortu punktowego przed ostatnimi akordami rundy zasadniczej. Zespoły z Częstochowy i Katowic mają za sobą po 23 ligowe starcia i obecnie plasują się na 13 i 14. miejscu siatkarskiej elity z dość bezpieczną przewagą nad ostatnią ekipą, Eneą Czarnymi Radom (kolejno 9 i 8. punktów). Ewentualne zwycięstwo za trzy punkty mocno przybliżyłoby realizację celu jakim jest dla beniaminka PlusLigi utrzymanie ligowego bytu.

Drużyna z Katowic zgromadziła do tego pory 20 punktów, wygrywając siedem pojedynków i 16-krotnie schodząc z parkietu z porażką.

Przed nami spotkanie z GKSem Katowice zespołem, z którym w pierwszym meczu wygrywaliśmy już 2:1, ale niestety nie potrafiliśmy wykorzystać przewagi i w czwartym secie przegraliśmy 28:26 i całe spotkanie 3:2. Nauczeni doświadczeniami ligowymi wiemy, iż nie można stracić koncentracji nawet na chwilę ponieważ to się może źle skończyć  – powiedział przed meczem trener Norwida Leszek Hudziak.

Myślę, że kluczowy będzie element chłodnej głowy i od pierwszej do ostatniej piłki będzie w tym meczu decydujący o tym, czy 3 punkty zostaną w Częstochowie, czy odlecą spodkiem do Katowic – z uśmiechem zakończył szkoleniowiec beniaminka PlusLigi.

W GKSie Katowice występują dobrze znani w Częstochowie Jakub Jarosz oraz Łukasz Usowicz, a także Lukas Vasina najskuteczniejsza strzebla katowiczan. Pierwszy mecz w Katowicach wygrał GKS 3-2 (33-31, 18-25, 19-25, 28-26, 15-11)

▶ Exact Systems Hemarpol Częstochowa – GKS Katowice

Hala Częstochowa, ul. Żużlowa 4 | Godz. 15:45

Sędzia pierwszy: Mariusz Fiutek

Sędzia drugi: Piotr Król

Komisarz: Konrad PakoszK

▶ Pobierz Program Meczowy

▶ Kup Bilet Na Mecz

▶ Sprawdź Rozkład Jazdy Specjalnej Linii 09

▶ Sprawdź Aktualną Tabelę PlusLigi

Marek Osuchowski

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2024. KLUB SPORTOWY NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.