LESZEK HUDZIAK: Wyjazd do Belgradu to idealna szansa na wzbogacenie swojego doświadczenia.

W ubiegłym tygodniu dwóch szkoleniowców Norwida udało się do Belgradu, gdzie przez 5 dni mogło obserwować, przygotowywała reprezentacji Serbii do startu w tegorocznej edycji VNL. Leszek Hudziak oraz Adrian Kraś, korzystając z zaproszenia trenera Igora Kolakovicia, odbyli cykl szkoleń rozbudowujących ich warsztat trenerski.

Wyjazd do Belgradu to idealna szansa na wzbogacenie swojego doświadczenia. Móc zobaczyć jak od środka wygląda praca sztabu oraz zawodników reprezentacji Serbii, jednej z najlepszych kadr na świecie było bezcenne –  podsumował tuż po powrocie z Serbii, Leszek Hudziak.

Twórca największych sukcesów Exact Systems Hemarpol Częstochowa (awans do PlusLigi oraz utrzymanie zespołu w siatkarskiej elicie) podkreśla, jak ważne jest ciągłe poszerzanie siatkarskich horyzontów.

-Pierwsze spotkanie z trenerem Igorem Kolakoviciem jak i reprezentacją Serbii było bardzo miłe. Wraz z trenerem Krasiem zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci. Serbowie to bardzo gościnny naród. Trener Kolaković poświęcił nam mnóstwo czasu między treningami, gdzie rozmawialiśmy bardzo dużo o siatkówce. To bardzo ważne, by ciągle poszerzać swoje horyzonty. Mamy bardzo wiele przemyśleń dotyczących wspólnego prowadzenia zespołu oraz spraw techniczno-taktycznych. Trener Kolaković to bardzo doświadczony trener jak i prywatnie bardzo dobry człowiek – zakończył szkoleniowiec Norwida.

Przypomnijmy, że przed zbliżającym się sezonem 2024/25 sztab trenerski Norwida został rozbudowany. Funkcję pierwszego trenera będzie piastował Igor Kolaković, który również jest selekcjonerem reprezentacji Serbii.

Marek Osuchowski

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2024. KLUB SPORTOWY NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.