Igor Kolaković wzmacnia sztab trenerski Norwida!

Nowym trenerem Norwida Częstochowa w sezonie 2024/25 będzie Igor Kolaković, który wraz z dotychczasowym trenerem Leszkiem Hudziakiem odpowiadał będzie za jak najlepsze przygotowanie zespołu do kolejnej kampanii w rozgrywkach PlusLigi.

Igor Kolaković funkcję szkoleniowca błękitno-granatowych dzielił będzie z obowiązkami selekcjonera reprezentacji Serbii, z którą ma szansę zagrać na zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

Zagranicznego trenera mogliśmy już oglądać w PlusLidze. Przez dwa lata z powodzeniem prowadził Aluron Virtu CMC Zawiercie (2020-2022), z którym zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. Jako selekcjoner Serbii wywalczył między innymi złoty medal mistrzostw Europy oraz brązowy medal mistrzostw Świata.

Bardzo szanuję PlusLigę. Szczególnie w przyszłym sezonie będzie to być może jedna z najsilniejszych lig na świecie. Moje doświadczenie z PlusLigą było niesamowite. Nie spodziewałem się, że wrócę teraz do PlusLigi jednak za sprawą Łukasza Żygadło, który przekonał mnie do tego projektu zdecydowałem się. Teraz kiedy zobaczyłem klub oraz halę od środka jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jak dobre są tutaj warunki. Jestem bardzo zmotywowany do pracy w Norwidzie – powiedział Igor Kolaković tuż po podpisaniu kontraktu.

Umowa podpisana został na rok z opcją przedłużenia przez klub o kolejny sezon.

Marek Osuchowski

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2024. KLUB SPORTOWY NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.