Odrabiamy ligowe zaległości. Jutro gramy z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle

Już w najbliższy piątek 1 marca częstochowski Norwid nadrobi ligowe zaległości z 19. kolejki PlusLigi. Tym razem do Hali Sportowej Częstochowa przyjedzie trzykrotny zdobywca Ligi Mistrzów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Początek meczu wyznaczono na godz. 17:30.

Ligowy pojedynek z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle miał się pierwotnie odbyć miesiąc wcześniej jednak ze względu na udział ZAKSY w rozgrywkach Ligi Mistrzów musiał zostać przełożony na inny termin. Nową datę wyznaczono na najbliższy piątek, (1.03) na godzi. 17:30.

Zespołu z Kędzierzyna-Koźla nie trzeba nikomu przedstawiać. To jedna z najmocniejszych siatkarskich drużyn w Europie ostatnich lat, która jednak w obecnym sezonie zawodzi.

Drużyna z województwa opolskiego odpadł przedwcześnie z rozgrywek Ligi Mistrzów oraz Pucharu Polski, a obecnie walczy o awans do fazy Play-Off PlusLigi, zajmując dopiero 9. miejsce.

Mecz z Kędzierzynem będzie meczem rewanżowym i miło jest wrócić pamięcią do pierwszego spotkania, gdzie odnieśliśmy pierwsze historyczne zwycięstwo w PlusLidze. Piątkowy pojedynek będzie dla nas bardzo trudny ponieważ doskonale wiemy, z jakiego formatu zawodnikami przyjdzie nam się zmierzyć. Wiemy również, że Zaksa walczy o wejście do fazy play off oraz będzie chciała się zrewanżować za ostatnią porażkępowiedział przed meczem trener Norwida Leszek Hudziak.

My po ostatnim zwycięstwie nad Resovią będziemy chcieli iść za ciosem i zrzucić kędzierzyńskiego Koziołka z Jasnej Góry – z uśmiechem zakończył szkoleniowiec beniaminka PlusLigi.

W ZAKSIE roi się od gwiazd w zespole wicemistrza Polski występują m.in. Janusz, Bednorz, Śliwka, Kaczmarek czy Shoji. Pierwszy mecz w Kędzierzynie wygrał częstochowski Norwid 3-1 (24-26, 25-22, 25-23, 25-21)

▶ Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Hala Częstochowa, ul. Żużlowa 4 | Godz. 17:30

Sędzia pierwszy: Wojciech Głód

Sędzia drugi: Maciej Twardowski

Komisarz: Maciej Kwiatkowski

▶ Pobierz Program Meczowy

▶ Kup Bilet Na Mecz

▶ Sprawdź Rozkład Jazdy Specjalnej Linii 09

▶ Sprawdź Aktualną Tabelę PlusLigi

Marek Osuchowski

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2024. KLUB SPORTOWY NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.