Z Aluronem CMC Wartą Zawiercie o szóste zwycięstwo w PlusLidze.

Przed siatkarzami Exact Systems Hemarpol Częstochowa nie lada wyzwanie. Już w najbliższą niedzielę do Hali Sportowej przy ulicy Żużlowej 4 przyjedzie bowiem wicelider PlusLigi – Aluron CMC Warta Zawiercie. Początek meczu wyznaczono na godzinę 17:30. Bilety do nabycia na KupBilet.pl

Przed tygodniem w Suwałkach meczem ze Ślepskiem rozpoczęliśmy rundę rewanżową fazy zasadniczej w Pluslidze. Tym razem to my będziemy gościć naszego rywala w Hali Sportowej Częstochowa. Pojedynek  17. kolejki siatkarskiej elity zaplanowany został na niedzielę 21. stycznia o godz. 17:30. Zespół spod Jasnej Góry zagra z wiceliderem tabeli Aluronem CMC Wartą Zawiercie i będzie to spore wyzwanie dla błękitno-granatowych jednak trener Leszek Hudziak chce zrewanżować się „Jurajskim Rycerzom” za porażkę z pierwszej rundy.

Drużyna z Zawiercia to zespół, który jest najlepiej zagrywający w lidze. Mogliśmy się o tym przekonać w pierwszym meczu, gdzie ten element mocno zaważył na wyniku całego spotkania. Chcemy się zrewanżować za porażkę poniesioną w pierwszej rundzie i jeżeli utrzymamy naszą jakość gry przez całe spotkanie to Jurajscy Rycerze, wrócą do Zawiercia na tarczy – powiedział szkoleniowiec Norwida Leszek Hudziak.

Siatkarze Aluronu to drużyna z absolutnego topu siatkarskiej elity. Po rozegraniu 16. kolejek zespół prowadzony przez trenera Michała Winiarskiego z 13 wygranymi jest wiceliderem PlusLigi. W pierwszym meczu rozgrywanym w Zawierciu „Jurajscy Rycerze” pokonali beniaminka ekstraklasy 3-0. 

Sho Takahashi libero częstochowskiego Norwida uważa, że – Zawiercie jest zgraną drużyną jako całość i mają też indywidualności, są bardzo agresywni w serwisie i innych elementach gry. Grają w siatkówkę w bardzo cierpliwy sposób. Kluczem będzie przeciwdziałanie Butrynowi. To bardzo groźny zawodnik. Musimy zrobić wszystko, żeby nie pozwolić mu na komfortowy atak, musimy być kreatywni i szczelnie ustawiać blok i obronę – zakończył siatkarz z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Aluron CMC Warta Zawiercie

Hala Sportowa Częstochowa, ul. Żużlowa 4 | Godz. 17:30

Marek Osuchowski

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2024. KLUB SPORTOWY NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.