Zwycięzca Ligi Mistrzów na drodze Norwida.

Siatkarzy Exact Systems Hemarpol Częstochowa w IV kolejce PlusLigi czeka spore wyzwanie. Gracze spod Jasnej Góry w poniedziałkowy poranek wyruszą bowiem do Kędzierzyna-Koźla, gdzie wieczorem stoczą pojedynek ze zwycięzcą Ligi Mistrzów – Grupą Azoty ZAKSĄ. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:30.

Zespołu Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nie trzeba specjalnie przedstawiać kibicom siatkówki. Drużyna z województwa opolskiego przez ostatnie lata nie tylko zdominowała rozgrywki na krajowym podwórku, ale również trzykrotnie z rzędu triumfowała w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów.

W drużynie ZAKSY aż roi się od gwiazd, wystarczy wymienić tylko nazwiska Janusza, Bednorza, Śliwki, czy Shoji, aby zrozumieć jaki potencjał drzemie w kędzierzyńskim zespole.

Kędzierzynianie udanie rozpoczęli sezon 2023/24 od trzech ligowych zwycięstw oraz zdobycia Superpucharu Polski.

Częstochowianie w walce z tak utytułowanym rywalem nie mają nic do stracenia dlatego bez większego obciążenia psychicznego mogą pokusić się o dobry występ w Hali Azoty.

Podopieczni trenera Leszka Hudziaka mają za sobą dwa mecze w ramach PlusLigi, oba zakończone niepowodzeniem. Najpierw na inaugurację rozgrywek Norwid musiał uznać wyższość drużyny Ślepska Malow Suwałki, a następnie nie sprostał Mistrzom Polski z Jastrzębia.

Początek spotkania w kędzierzyńskiej Hali Azoty wyznaczono na godzinę 20:30. Transmisja meczu „na żywo” w kanale Polsat Sport.

Marek Osuchowski

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.