Mistrz Polski przyjedzie do Częstochowy!

Plusliga nie próżnuje! Już w sobotę 28 października o godzinie 20:30 w Hali Sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej 4 Exact Systems Hemarpol rozegra kolejny mecz siatkarskiej elity. Tym razem rywalem Norwida będzie aktualny Mistrz Polski oraz zdobywca srebrnego medalu Ligi Mistrzów – Jastrzębski Węgiel.

Drużyna z Jastrzębia to absolutny TOP zespołów Starego Kontynentu. W minionym sezonie jastrzębianie zdobyli tytuł Mistrza Polski oraz srebrne medale Ligi Mistrzów. Zespół dowodzony przez Marcelo Mendeza udanie zainaugurowała sezon 2023/24 zdobywając 6 punktów w dwóch ligowych potyczkach, kolejno z PSG Stalą Nysa 3-0 oraz Indykpolem AZS Olsztyn 3-1.

– Cieszę się, że możemy gościć u siebie wicemistrza ligi mistrzów, który posiada w swoim zespole takie gwiazdy jak Norbert Huber, który w ostatnim meczu zaliczył 7 bloków, Tomasza Fornala, który w meczu z Nysą grał na 55% skuteczności oraz Benjamina Toniuttiego jednego z najlepszych rozgrywających na świecie – mówi trener Norwida Leszek Hudziak przed konfrontacją z Jastrzębskim Węglem.

Błękitno-granatowi, dla których będzie to drugie starcie w najwyższej klasie rozgrywkowej (mecz z Aluronem został przełożony na 6.11) z pewnością będą chcieli sprawić sensację i postawić trudne warunki utytułowanemu przeciwnikowi.

Zespół z Jastrzębia wywiera presję na zagrywce oraz popełnia mało błędów w ataku. Jutrzejszy pojedynek można śmiało porównać jako pojedynek Dawida z Goliatem. Na szczęście to my jesteśmy Dawidem. Jesteśmy dobrze przygotowani taktycznie do tego spotkania. Jeśli konsekwentnie będziemy realizować nasz plan to jastrzębski kombajn nie wykopie jutro żadnego kilograma węgla zakończył z uśmiechem szkoleniowiec błękitno-granatowych.

Początek spotkana wyznaczono punktualnie na sobotę na godz. 20:30 w Hali Sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowa 4.

Z uwagi na duże zainteresowanie jutrzejszym meczem apelujemy o dokonywanie zakupu biletów za pośrednictwem serwisu kupbilet.pl oraz stacjonarnie w sieciach Empik oraz Kolporter.

Marek Osuchowski

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.