Na ten dzień czekała cała siatkarska Częstochowa!

Sześć długich sezonów kibice w Częstochowie nie mogli w pełni ekscytować się Plusligą. Ten stan rzeczy zmieni się jednak już jutro za sprawą debiutu Exact Systems Hemarpolu w siatkarskiej elicie. Punktualnie o godz. 17:30 w Hali Sportowej przy ul. Żużlowej 4 Norwid zagra ze Ślepskiem Malow Suwałki.

To będzie niesamowite widowisko dla częstochowskich kibiców bez względu na końcowy wynik sportowy. Wszyscy, którzy w późne poniedziałkowe popołudnie zdecydują się przybyć do Hali Sportowej Częstochowa staną się częścią nowej historii. Historii Norwida Częstochowa w siatkarskiej Pluslidze!

Na taki moment czekałem. Myślę, że nie tylko mi serce bije mocniej na myśl o tej dacie – mówi trener błękitno-granatowych Leszek Hudziak dla którego będzie to debit w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Częstochowianie przed sezonem nie są wymieniani w roli faworytów, ba wielu ekspertów twierdzi, że sezon 2023/24 będzie dla Norwida ciągłą walką o życie. Jednak wystarczy przypomnieć poprzedni rok, gdzie Exact Systems Hemarpol również nie był faworytem do awansu, a w końcowym rozrachunku siatkarze spod Jasnej Góry przywieźli z Będzina historyczny awans do elity.

W meczu otwarcia częstochowianie zmierzą się z 9 ekipą poprzedniej kampanii – Ślepskiem Malow Suwałki. Dla drużyny prowadzonej przez Dominika Kwapisiewicza celem minimum wydaje się być awans do najlepszej ósemki.

– Ślepsk ma bardzo dobrego rozgrywającego Sancheza, który dla mnie jest jednym z najlepszych rozgrywających ligi oraz naszego byłego zawodnika Arka Żakietę, którego znam bardzo dobrze, a który słynie z walecznego charakteru. Z pewnością będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony przed kibicami z Częstochowy – twierdzi szkoleniowiec Norwida.

Błękitno-granatowi jako absolutny beniaminek Plusligi nie ma nic do stracenia, w każdym meczu może jedynie zyskać, a każde pojedyncze zwycięstwo w secie, każdy zdobyty punkt w meczu może przybliżyć Norwida do upragnionego celu. 

Zachęcamy wszystkich kibiców do wparcia zespołu Exact Systems Hemarpol w walce o ligowe punkty! Bilety na KupBilet.pl

Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Ślepsk Malow Suwałki

Sędzia pierwszy: Agnieszka Michlic
Sędzia drugi: Piotr Skowroński
Komisarz: Dariusz Parkitny
Kwalifikator: Andrzej Lemek

Marek Osuchowski

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.