Plan przygotowań Norwida do sezonu 2023/24

Drużyna Exact Systems Hemarpol Częstochowa rozpoczęła czwarty tydzień przygotowań do nowego sezonu PlusLigi. Błękitno-granatowi od 7 sierpnia trenują na własnych obiektach pod okiem trenera Leszka Hudziaka, szlifując formę przed historyczny sezonem w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Szkoleniowiec błękitno-granatowych na obecną chwilę ma do dyspozycji czternastu siatkarzy. Kanadyjski rozgrywający Byron Keturakis oraz Tunezyjczyk Aymen Bouguerra ze względu na obowiązki reprezentacyjne dołączą do zespołu nieco później.

– Byron powinien do nas dołączyć już w przyszłym tygodniu. Jest on obecnie po turnieju Pan-American Volleyball Cup, który wygrał z reprezentacją Kanady. Z kolei Aymen przyjedzie do nas 8 października ze względu na udział drużyny tunezyjskiej w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich – mówi Leszek Hudziak.

W pierwszym etapie przygotowań gracze Norwida pracowali przede wszystkim nad wydolnością fizyczną oraz aspektami technicznymi. W dniach od 1 do 3 września częstochowscy siatkarze udadzą się na wyjazd integracyjny. Po nim rozpoczną ostatni etap, w którym rozegrają serię meczów sparingowych oraz turniejów przedsezonowych.

Pierwszym przeciwnikiem Exact Systems Hemarpolu będzie spadkowicz z PlusLigi zespół BBTSu Bielsko-Biała. Mecz zostanie rozegrany 9 września w Częstochowie. Następnie Norwid rozegra dwa wyjazdowe mecze kontrolne z drużynami GKSu Katowice (15.09) oraz dzień później Aluronu Warty CMC Zawiercie.

W dniach 20-21 września w Hali Sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej 4 odbędzie się V Memoriał im. Janusza Sikorskiego, w którym oprócz zespołu gospodarzy zobaczymy m.in. PGE GiEK Skrę Bełchatów oraz Barkom Każany Lwów.

Później częstochowianie wezmą udział jeszcze w dwóch turniejach przedsezonowych (29-30.09 Lublin oraz 7-8.10 Nysa) i zmierzą się z Jastrzębskim Węglem (4.10). Cykl przygotowawczy zakończy mecz kontrolny, który rozegrany zostanie na tydzień przed pierwszą ligową kolejką z PSG Stalą Nysa (14.10).

Błękitno-granatowi sezon 2023/24 zainaugurują 23 października domowym meczem ze Ślepskiem Malow Suwałki.

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.