Nowy sponsor tytularny i nazwa zespołu. Exact Systems Hemarpol Częstochowa gotowy na Plusligę!

Na dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiciele siatkarskiego klubu Norwid Częstochowa poinformowali o nowym sponsorze tytularnym. Hemarpol obok Exact Systems będzie od teraz w nazwie zespołu, który od połowy października walczył będzie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Częstochowianie w Pluslidze występować będą pod nazwą Exact Systems Hemarpol Częstochowa.

Dzisiaj w sali konferencyjnej hotelu Mercure Częstochowa odbyła się konferencja prasowa z udziałem Prezes Stowarzyszenia Sportowego Seniorzy – Juniorom „Siatkówka 2002” Krzysztofa Wachowiaka, Prezesa Klubu Sportowego Norwid Częstochowa Lesława Walaszczyka, Członka zarządu Exact Systems Jacka Opali, Współwłaściciela firmy Hemarpol Mariusza Bogackiego, Prezydenta Miasta Częstochowa Krzysztof Matyjaszczyk oraz trenera drużyny Leszka Hudziaka. Na spotkaniu przedstawiono nowego sponsora tytularnego – firmę Hemarpol oraz oficjalną nazwę zespołu, który walczył będzie w sezonie 2023/24 na parkietach PlusLigi. Błękitno-granatowi do rozgrywek przystąpią pod nazwą Exact Systems Hemarpol Częstochowa.

Znajdujemy się w historycznym dla naszego klubu momencie. Osiągnięcie awansu do PlusLigi było marzeniem, na które czekaliśmy naprawdę długo. To sukces całego zespołu, wynik ciężkiej pracy, poświęcenia i oddania, które włożyli nasi zawodnicy, trenerzy oraz cały sztab szkoleniowy. To jednak nie koniec drogi, a początek nowego rozdziału. – mówił Krzysztof Wachowiak.

Awans do PlusLigi to oczywiście ogromny prestiż, ale wiąże się z coraz większymi wydatkami. Jak widzicie na grafikach, Klub zyskał nową nazwę i wsparcie, aż dwóch sponsorów tytularnych. Oficjalna nazwa Klubu to Exact Systems Hemarpol Częstochowa. W związku z awansem do Plus Ligi powołaliśmy spółkę KS Norwid Częstochowa. Jest tu z nami nowo powołany Prezes, mój przyjaciel Lesław Walaszczyk. Warto zaznaczyć, że 100 procentowym udziałowcem nowopowstałej spółki jest Stowarzyszenie Sportowe Seniorzy-Juniorom 2002 – zakończył Prezes Stowarzyszenia Sportowego Seniorzy – Juniorom „Siatkówka 2002” przekazując symboliczną koszulkę na ręce Prezesa nowej spółki.

Powołanie spółki to bardzo świeża sprawa. Powoli wszystko sobie układamy. Nie jestem osobą nieznaną w klubie, w środowisku siatkarskim, bo w Norwidzie działam już kilka lat. Na pewno więc nie jest to też dla Państwa zaskoczeniem, że siedzę tu przy tym stole w towarzystwie zgromadzonych osób, które wspierają nasz klub i wierzą w to, że Norwid będzie stawiał kolejne kroki. A częstochowska siatkówka powróci wreszcie na podium PLS, takie mamy przyszłościowe cele. Jesteśmy bowiem teraz zespołem plusligowym i naszym celem powinno być wygrywanie i zdobywanie mistrzostwa. Jest mi niezmiernie miło, że udało nam się namówić Pana Mariusza Bogackiego, aby zwiększył swoje zaangażowanie finansowe. Jest ono znacząco większe niż do tej pory. Tak więc wielkie dzięki Mariuszu za podjętą decyzję. Wierzę głęboko, że będziemy zadowoleni. Tutaj są sami wygrani, a wygranym jest przede wszystkim klub, który ma pieniądze aby móc kontynuować tę dobrą passę. Czuję wielkie wyzwanie od momentu, gdy wczoraj (21 sierpnia – przyp. red.) zostałem powołany na stanowisko prezesa spółki. Mam nadzieję, że nie zawiodę włodarzy klubu, miasta, sponsorów i oczywiście kibiców. To wszystko jest po to, aby ta siatkówka w naszym mieście była i byśmy się nią cieszyli – podsumował Lesław Walaszczyk.

Następnie głos zabrali przedstawiciele partnerów tytularnych; Członek zarządu Exact Systems Jacek Opala – Obecność Exact Systems jako Sponsora Tytularnego Norwida nie jest zapewne dla Państwa zaskoczeniem. Nasze wsparcie trwa nieprzerwanie od 2012 roku. Cieszę się, że drugą dekadę współpracy rozpoczęliśmy od awansu, aż boję się pomyśleć co będzie w 2033 roku. 

Współwłaściciel Hemarpol Mariusz Bogacki – Od kilku lat Hemarpol wspiera drużynę juniorów. Współpracę z Norwidem rozpoczęliśmy ze względu na formułę klubu, która nam bardzo odpowiada. Klub stworzony przy liceum, skupiony na szkoleniu młodzieży, dający szansę wychowankom na wejście w profesjonalną „dorosłą” siatkówkę, teraz z drużynami na najwyższym światowym poziomie. To było to. Nie wiązaliśmy jej z promocją firmy. Chcieliśmy się podzielić częścią zysków, by wspierać młodych ludzi w osiąganiu swoich sportowych marzeń. Współpraca rozwijała się tak dobrze, że obecnie dołączyliśmy jako sponsor tytularny. Wspierając klub Norwid Częstochowa, mamy możliwość dotarcia do fajnych młodych ludzi. Możemy pokazać im, że w okolicy jest duża firma, która realnie dba o środowisko. Wierzymy, że wśród nich znajdą się osoby, które będą chciały z nami związać swoją zawodową przyszłość.

Z utrzymania trzonu zespołu cieszył się szkoleniowiec Exact Systems Hemarpol Częstochowa – Udało się zbudować skład, który przede wszystkim zachowuje szkielet zespołu z poprzedniego sezonu oraz pozyskać nowych zawodników, którzy zagwarantują jakość. A to w tym okresie nie było to łatwe. Z nowych zawodników chciałbym przedstawić Byron’a Keturakisa – to jest  kanadyjski rozgrywający, Aymena Bouguerra – zawodnika z reprezentacji Tunezji, który przygotowuje się do kwalifikacji igrzysk olimpijskich oraz Dawida Dulskiego. Myślę, że tego nazwiska nie trzeba przedstawiać. Jest to reprezentant Polski. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu udało się pozyskać tych zawodników, zatrzymać szkielet, który zagwarantuje nam jakość grania w PlusLidze – zakończył trener Leszek Hudziak.

Na zakończenie oficjalnej części konferencji głos zabrał Prezydent Miasta Częstochowa Krzysztof Matyjaszczyk – Bardzo cieszymy się z tego, że siatkówka w Częstochowie wróciła na najwyższy poziom. Nasz zespół będzie grał w Pluslidze.  Były piękne zwycięstwa, sportowa walk, coraz więcej kibiców w hali przy Żużlowej 4 dopingujących Norwida. Cieszę się, że do takich firm jak Exact Systems, który wspiera siatkówkę od lat dołącza kolejna – Hemarpol. Samo miasto również wspiera siatkówkę i sam jak mogłem chodziłem na mecze, by dopingować drużynę. Życzę sobie, by te emocje, które towarzyszyły nam przy awansie udzielały nam się również przy okazji meczów plusligowych. Siatkówka to piękny sport, który wychowuje, wychowuje rownież kibiców bo ta grupa, która przychodzi z bębnem robi hałas i wspiera zawodników na parkiecie. To też jest kawałek sportu, za który należą się podziękowania – zakończył włodarz Miasta Częstochowa.

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.