Reprezentant Polski w Norwidzie! Dawid Dulski nowym atakującym.

Reprezentant Polski Dawid Dulski związał się kontraktem z Norwidem Częstochowa i w sezonie 2023/24 występował będzie w błękitno-granatowych barwach! 21-letni siatkarz, którego olbrzymi talent docenił Nikola Grbić powołując go do kadry na tegoroczną Ligę Narodów występuje na pozycji atakującego.

Dawid Dulski urodził się w 1 listopada 2002 roku. Mierzy 210 cm wzrostu i jest uznawany przez wielu fachowców za olbrzymi talent na swojej pozycji. Jego potencjał dostrzegł również selekcjoner Reprezentacji Polski włączając młodego atakującego do kadry na tegoroczną Ligę Narodów. Dawid wystąpił w czterech spotkaniach VNL z Francją, Iranem, Bułgarią i Serbią, w których zdobył łącznie 33 punkty. Obecnie wraz z Damianem Kogutem pod okiem trenera Dariusza Luksa przygotowuje się do Uniwersjady w Chengdu.

Dawid Dulski występował m.in. w SMSie PZPS Spała, AZSie AGH Kraków, a ostatnio w zespole Aluron CMC Warta Zawiercie. W sezonie 2022/23 wystąpił w 36 meczach Plusligowych zdobywając łącznie 159 punktów.

– Gra w Norwidzie na pewno pozwoli mi na rozwój siatkarski oraz zdobycie cennego doświadczenia. Mam nadzieje, że razem z zespołem stworzymy niesamowitą atmosferę, która będzie przynosić rezultaty na boisku. Liczę także na ogromne wsparcie i wspaniały doping naszych kibiców – powiedział Dawid Dulski, atakujący Exact Systems Norwida Częstochowa.

Kadra Exact Systems Norwid Częstochowa na sezon 2023/24

przyjmujący: Damian Kogut, Krzysztof Gibek, Oskar Espeland,

rozgrywający: Tomasz Kowalski, Byron Keturakis

atakujący: Rafał Sobański, Mateusz Borkowski, Dawid Dulski

środkowi: Bartosz Schmidt, Bartłomiej Janus, Piotr Hain, Łukasz Rymarski

libero: Sho Takahashi, Marcin Jaskuła

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.