Kanadyjski rozgrywający wzmocni Norwida!

Kanadyjczyk, Byron Keturakis został zawodnikiem Norwida Częstochowa! 27-latek podpisał umowę i najbliższy sezon spędzi pod Jasną Górą. Nasz nowy siatkarz występuje na pozycji rozgrywającego.

Keturakis urodził się 11 stycznia 1996 roku w Kanadzie. Mierzy 201 cm wzrostu. Karierę sportową rozpoczynał w University of British Columbia Thunderbirds. Następnie przeniósł się do Francji, gdzie występował w Narbonne Volley. Od 2020 roku występuje w Niemczech (Netzhoppers KW-Bestensee oraz United Volleys Frankfurt).

– Jestem bardzo podekscytowany dołączeniem do drużyny Norwida. Poziom siatkówki w Polsce jest jednym z najwyższych na świecie i nie mogę doczekać się rywalizacji. Granie w Polsce zawsze było moim marzeniem, więc kiedy pojawiła się możliwość dołączenia do Częstochowy, musiałem z niej skorzystać. Oglądanie gry i kolejnych zwycięstw Norwida, które ostatecznie dały awans do Plusligi było niesamowite. Drużyna wygląda na silną, z charakterem i dobrym trenerem. Odliczam dni, aby spotkać się z naszymi fanami. Chcę poznać polską kulturę i zwyczaje – powiedział Byron Keturakis po podpisaniu kontraktu.

Kadra Exact Systems Norwid Częstochowa na sezon 2023/24

przyjmujący: Damian Kogut, Krzysztof Gibek, Oskar Espeland,

rozgrywający: Tomasz Kowalski, Byron Keturakis

atakujący: Rafał Sobański, Mateusz Borkowski,

środkowi: Bartosz Schmidt,

libero: Sho Takahashi,

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.