Nadzieja norweskiej siatkówki w Norwidzie!

21 -letni Oskar Espeland, wielka nadzieja i talent norweskiej siatkówki został pierwszym nowym siatkarzem, który zdecydował się dołączył do zespołu beniaminka Plusligi, Exact Systems Norwida Częstochowa. Skandynawski zawodnik występuje na pozycji przyjmującego, grał m.in. w Toppvolley Norge, Torvastad IL oraz GREENYARD Maaseik.

– W zakończonych rozgrywkach grałem w swoim macierzystym klubie w Norwegii, gdzie zostałem najlepszym przyjmującym ligi. Przed sezonem 2022/23 byłem na testach w Norwidzie i wróciłem z nich zadowolony. Wiem, że to dobry klub, który stawia na młodych siatkarzy takich jak ja, a Częstochowa to miasto, w którym będę mógł cieszyć się życiem. Na razie nie wiem zbyt wiele o Polsce, byłem tu tylko kilka razy, ale wiem, że to mocny siatkarsko kraj dlatego jestem bardzo podekscytowany, że będę mógł zagrać w tak silnej lidze jaką jest Plusliga – powiedział nowy nabytek częstochowskiego Norwida Oskar Espeland.

Norweski przyjmujący mierzy 195 cm wzrostu i waży 88 kg. W ubiegłym sezonie Oskar Espeland występował w lidze norweskiej, gdzie został najlepszym przyjmującym rozgrywek.

Kadra Exact Systems Norwid Częstochowa na sezon 2023/24

przyjmujący: Damian Kogut, Krzysztof Gibek, Oskar Espeland,

rozgrywający: Tomasz Kowalski,

atakujący: Rafał Sobański,

środkowi: Bartosz Schmidt,

libero: Sho Takahashi,

Marek Osuchowski

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.