Przegrywamy w Będzinie

MKS Będzin pokonał Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (25:21, 25:17, 25:18) w pierwszym finałowym meczu TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Jarosław Macionczyk. W rywalizacji do trzech wygranych będzinianie prowadzą 1:0. Drugie spotkanie tych zespołów zostało zaplanowane na poniedziałkowy wieczór w Częstochowie.

Początek pierwszej partii był dość równy 2:2. Przy serwisie Tomasza Kowalskiego goście wyszli nawet na prowadzenie 4:2. Jednak dość szybko sytuację na parkiecie zaczęli kontrolować gospodarze. Bardzo dobrze spisywał się Brandon Kopperes 10:7. Częstochowianie popełniali wiele prostych błędów 11:15. MKS do końca tej premierowej odsłony utrzymał równy rytm gry. Pewnie punktował Bartosz Pietruczuk i Łukasz Usowicz 21:18. Tego seta skutecznym kontratakiem zakończył Koppers 25:21.

Podopieczni Wojciecha Serafina poszli za ciosem. Co prawda, pierwsze akcje były równe 3:3. Jednak z każdym kolejnym zagraniem coraz lepiej na boisku spisywali się zawodnicy z Będzina. Punktowali w każdym elemencie. Norwid miał duże trudności w przyjęciu 7:14. Ręki w polu serwisowym nie zwalniał Jarosław Macionczyk. W tym fragmencie gry przyjezdni nie mieli wielu argumentów, aby nawiązać równorzędną walkę. Na niewiele zdały się zmiany w składzie częstochowskiej drużyny. MKS Będzin do końca zachował odpowiednią koncentrację i wygrał tę odsłonę 25:17. Tego seta zakończył błąd w ataku Koguta.

Seta numer trzy od skutecznego ataku ze środka rozpoczął Łukasz Sowdczyk 1:0. Chwilę później, kiedy na zagrywce pojawił się Rafał Sobański drużyna z Częstochowy wyszła na prowadzenie 5:2. Gospodarze cierpliwie zaczęli odrabiać straty. Dobrą serią serwisów popisał się Usowicz 6:6. Od połowy tej partii ponownie swoją przewagę zaczął budować MKS. Nie do zatrzymania był Koppers 15:12. Do tego goście zaczęli mieć trudności z zagrywkami Macionczyka 16:23. MKS Będzin nie dał sobie wyrwać z rąk wygranej. Pewnie wygrali do 18, a czwartkowy mecz błędem w polu serwisowym zakończył Krzysztof Gibek.

tauron1.liga.pl

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.