Rozpoczynamy batalię o Plusligę!

Już jutro pojedynkiem wyjazdowym siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa rozpoczną ostateczną batalię o zwycięstwo w rozgrywkach Tauron 1.Ligi Mężczyzn oraz upragniony awans do Plusligi. Przeciwnikiem częstochowian będzie MKS Będzin. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech wygranych spotkań. 

Częstochowianie po znakomitej rundzie zasadniczej, w której zajęli drugą lokatę poszli za ciosem i doskonale spisują się również w fazie Play-Off. Podopieczni trenera Leszka Hudziaka najpierw w ćwierćfinale rozprawili się z PZL Leonardo Avią Świdnik, a w ubiegłą niedzielę zwycięstwem przed własną publicznością z powodzeniem zakończyli półfinałowe starcia z Chemeko System Gwardią Wrocław. Teraz przyszedł czas na decydujące rozstrzygnięcia i konfrontację z MKSem Będzin, który zwyciężył rundę zasadniczą.

Rywalizacja między dwoma najlepszymi drużynami kampanii 2022/23 toczyć się będzie do trzech wygranych spotkań systemem naprzemiennym. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w Będzinie w czwartek o godzinie 17:30. W drugim meczu gospodarzem będą siatkarze spod Jasnej Góry, początek rywalizacji wyznaczono na dzień 15-ego maja na godzinę 20:30, a trzeci pojedynek odbędzie się w Będzinie (18.05 20:30). Ewentualnie czwarty  mecz (21.05 Częstochowa) oraz piąty (25.05 Będzin).

W obecnym sezonie oba zespoły rozegrały między sobą już trzy pojedynki i znają swoje mocne i słabe strony dlatego trener częstochowian uważa, że kluczem do końcowego zwycięstwa może okazać się mocniejszy charakter.

– Doskonale się znamy. O wyniku finału nie będą decydowały umiejętności fizyczne, techniczne czy taktyczne. Liczyć się będzie charakter. A ja ma charakter dobry, a moi zawodnicy patrzą na mnie – żartuje trener Exactu Systems Norwida Częstochowa przed wyjazdowym meczem z MKSem Bedzin.

Wszystkie mecze finałowe pokazywane będą „na żywo” za pośrednictwem stacji Polsat Sport, jednak wierzymy, że najwierniejsi  kibice Norwida szczelnie wypełnią halę w Częstochowie oraz Będzinie i głośnym dopingiem poniosą naszych siatkarzy do historycznego triumfu.

Marek Osuchowski

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.