FINAŁ JEST NASZ! Exact Systems Norwid-Gwardia Wrocław 3-0!

Exact Systems Norwid Częstochowa pokonał Chemeko-System Gwardię Wrocław 3:0 (26:24, 25:15, 25:15) w trzecim meczu półfinału play off TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP Rafał Sobański. W serii do trzech zwycięstw Exact System Norwid wygrał 2-1 i zagra w wielkim finale z MKSem Będzin.

Gospodarze prowadzili m.in. 19:14 i ostatecznie wygrali. Powinni jednak zwyciężyć pewniej. Od stanu 9:9 podopieczni trenera Leszka Hudziaka przejęli inicjatywę. Mieli przewagę 13:9 i kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Jednak w pewnym momencie na zagrywce pojawił się Gryc i to wrocławianie zaczęli odwracać losy seta. Wyrównali na 23:23, ale gospodarze rzutem na taśmę wygrali. Po pięć punktów dla nich zdobyli Damian Kogut i Rafał Sobański.

Drugą partię częstochowianie wygrali w sposób nie podlegający dyskusji. Byli wyraźnie lepsi. Na początku partii było 6:3, a przewaga gospodarzy szybko wzrosła do 14:9. Siatkarze Exactu Systems Norwida spokojnie powiększali przewagę i do awansu do finału brakowało im już tylko jednego seta.

Po drugim i trzecim secie można się tylko zastanawiać jak to się stało, że częstochowski zespół odbył tak długą drogę w półfinale. Najpierw przegrał u siebie, a następnie po tie-breaku wygrał we Wrocławiu. Oba wspomniane sety w Częstochowie przebiegały pod dyktando gospodarzy, którzy byli pod każdym względem lepsi.

tauron1.liga.pl

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.