W niedzielę pierwsze półfinały TAURON 1. Ligi Mężczyzn

Na niedzielę 30 kwietnia zostały zaplanowane pierwsze półfinałowe mecze TAURON 1. Ligi Mężczyzn. W pierwszym starciu MKS Będzin zmierzy się z BKS Visła Proline Bydgoszcz, a w drugim Exact Systems Norwid Częstochowa z Chemeko System Gwardią Wrocław. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Oba spotkania będzie można obejrzeć na sportowych antenach telewizji Polsat Sport.

Rozgrywki TAURON 1. Ligi Mężczyzn wchodzą w decydującą fazę. Znamy już cztery najlepsze drużyny sezonu 2022/23. Przez najbliższe dni będziemy śledzili drogę BKS Visła Proline Bydgoszcz, Chemeko-System Gwardii Wrocław, Exact Systems Norwid Częstochowa oraz MKS-u Będzin do podium i upragnionego awansu do PlusLigi. Półfinałowa rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw. 

Jedną z półfinałowych par tworzy MKS Będzin oraz BKS Visła Proline Bydgoszcz. Będzinianie w ćwierćfinale bez większych problemów pokonali Lechię Tomaszów Mazowiecki. W rywalizacji również do dwóch zwycięstw wygrali odpowiednio 3:0 i 3:1. Bydgoszczanie też nie mieli większych trudności z awansem do najlepszej czwórki. Oba spotkania z Mickiewiczem Kluczbork wygrali 3:0, choć trzeba przyznać, że kluczborczanie nie oddali tych meczów bez walki.

W niedzielę podopieczni Wojciecha Serafina oraz Michala Masnego jako pierwsi rozegrają swoje półfinałowe spotkanie. – Odcięliśmy się od ćwierćfinału i teraz skupiamy się wyłącznie na meczach z Visłą. Myślę, że na niedzielę będziemy gotowi, jesteśmy zdrowi i spokojni o optymalne przygotowanie fizyczne i mentalne – powiedział Bartosz Pietruczuk, przyjmujący MKS-u.

Z kolei Maciej Krysiak, przyjmujący BKS Visła Proline dodał – Nastroje w drużynie jak zawsze są pozytywne i bojowe. Cieszymy się, że możemy walczyć o medale.

W drugim półfinale Norwid Częstochowa podejmie Gwardię Wrocław. Obydwa zespoły nie bez problemów przebrnęły przez I rundę. Częstochowianie bardzo pewnie wygrali pierwszy ćwierćfinałowy mecz 3:0, ale w drugim musieli wylać wiele potu. Po zaciętej pięciosetowej walce ostatecznie triumfowali 3:2. Gwardia natomiast musiała rozegrać aż trzy spotkania z AZS AGH Kraków, aby cieszyć się z awansu do półfinału. 

– Jesteśmy w rytmie meczowym i jedziemy do Częstochowy zostawić serducho na boisku i po prostu walczyć – wyznał Kamil Maruszczyk, przyjmujący Gwardzistów.

Program półfinałów TAURON 1. Ligi Mężczyzn
30 kwietnia
godz. 17.30 MKS Będzin – BKS Visła Proline Bydgoszcz
godz. 20.30 Exact Systems Norwid Częstochowa – Chemeko-System Gwardia Wrocław
4 maja
godz. 17.30 BKS Visła Proline Bydgoszcz – MKS Będzin
godz. 20.30 Chemeko-System Gwardia Wrocław – Exact Systems Norwid Częstochowa
*7 maja
godz. 17.30 MKS Będzin – BKS Visła Proline Bydgoszcz
godz. 20.30 Exact Systems Norwid Częstochowa – Chemeko-System Gwardia Wrocław

*Mecze 7 maja zostaną rozegrane w przypadku, gdy drużyny po dwóch pierwszych spotkaniach będą miały na koncie po jednym zwycięstwie.

tauron1.liga.pl

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.