Walczymy o półfinał Tauron 1.Ligi Mężczyzn

W niedzielę 23 kwietnia w Świdniku zostanie rozegrany rewanżowy ćwierćfinałowy mecz TAURON 1. Ligi Mężczyzn pomiędzy miejscowym PZL LEONARDO i Exact Systems Norwid Częstochowa. Pierwsze starcie tych drużyn zakończyło się dość pewną wygraną częstochowian 3:0.

Przypomnijmy, że PZL LEONARDO Avia Świdnik w rundzie zasadniczej wygrała siedemnaście spotkań i zgromadziła na swoim koncie 53 punkty. W ligowej tabeli została sklasyfikowana na 7. lokacie i uzyskała prawo gry w fazie play off. Natomiast siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa zakończyli fazę zasadniczą jako wicelider tabeli. Częstochowianie wygrali dwadzieścia cztery spotkania na trzydzieści i zgromadzili na swoim koncie 70 punktów.

Pierwsze ćwierćfinałowe spotkanie zakończyło się w trzech setach na korzyść podopiecznych Leszka Hudziaka. Zawodnicy Norwida wygrali wszystkie partie pewnie, co potwierdzają wyniki – 25:13, 25:19, 25:13. Gospodarze pierwszego meczu bardzo dobrze zagrywali, a system blok-obrona gospodarzy nie pozwolił praktycznie na nic rywalom. Krótko mówiąc, częstochowianie nie dali rywalom wielu okazji na nawiązanie równorzędnej walki. 

– Nasz rozgrywający trzymał taktykę i koledzy z zespołu mieli łatwiej przy akcjach ofensywnych. Dokonywał dobrych wyborów przy kontratakach. Zresztą każdy z naszych zawodników zrealizował bez zarzutu przedmeczowe zadania. Cieszymy się z odniesionego pierwszego zwycięstwa, ale już zapominamy o nim i koncentrujemy się na drugim pojedynku – powiedział Leszek Hudziak, trener Exact Systems Norwid po środowym meczu.

W niedzielę rywalizacja przenosi się do Świdnika. W sezonie 2022/23 TAURON 1. Ligi Mężczyzn niejedna miała na terenie świdniczan problemy z utrzymaniem rytmu swojej gry. W rundzie zasadniczej siatkarze z Częstochowy dobitnie się o tym przekonali. Przegrywali starcie z drużyną Avii 0:2, ale ostatecznie udało się im odrobić straty i wygrali 3:2.

– Mówiłem już nie raz, że moim zdaniem jest w drużynie duży potencjał i moim zadaniem jest teraz, by wydobyć z zespołu maksa i pokazać ten potencjał na parkiecie – wyznał Jakub Guz, szkoleniowiec PZL LEONARDO Avii Świdnik.

Drużynie gości brakuje tylko jednego zwycięstwa, aby awansować do półfinału TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Warunek jest jeden – musi wygrać to niedzielne starcie. Jeśli szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylą gospodarze, rywalizacja powróci do HSC Częstochowa. Ewentualny trzeci mecz został zaplanowany na 27 kwietnia.

Pierwszy gwizdek niedzielnego ćwierćfinałowego meczu pomiędzy PZL LEONARDO Avia Świdnik – Exact Systems Norwid Częstochowa o godzinie 17.00.

tauron1liga.pl

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.