Avia bez szans. Wygrywamy 3-0.

Exact Systems Norwid Częstochowa zdecydowanie pokonał PZL LEONARDO Avię Świdnik 3:0 (25:13, 25:19, 25:13) w pierwszym meczu fazy play off o miejsca 1-8 w TAURON 1. Lidze Mężczyzn. MVP meczu został rozgrywający Tomasz Kowalki. W serii do dwóch zwycięstw częstochowianie objęli prowadzenie 1-0. Kolejny mecz już w niedzielę w Świdniku.

Już pierwszy set nie zwiastował emocji. Przewaga gospodarzy szybko rosła. W połowie pierwszej partii było 15:7. Krzysztof Gibek zdobył w inauguracyjnym secie sześć punktów, a w bloku przewaga częstochowian wyniosła 6-0.

Drugiego seta częstochowianie wygrali również pewnie, choć przewaga była mniejsza. Prowadzenie Exactu Systems Norwida rosło powoli, ale systematycznie. Było m.in. 6:5, 10:8 oraz 18:14. Przewaga w drugiej części partii była tak duża, że wątpliwości były tylko co do rozmiarów wygranej. Siatkarze ze Świdnika próbowali mocno zagrywać, ale efektem było tylko 13 błędów po dwóch setach przy zerowym bilansie asów.

Emocji nie było do końca. Zespół PZL LEONARDO Avia szybko przestał wierzyć we własne siły. Przewaga częstochowian była wyraźna. Zespół trenera Leszka Hudziaka był zdecydowanie lepszy, robiąc mocny krok w kierunku awansu do półfinału.

Exact Systems Norwid Częstochowa – PZL Leonardo Avia Świdnik 3-0 (25-13, 25-19, 25-13)