Po awans! Rozpoczynamy fazę Play-Off!

Jutrzejszym meczem z PZL Leonardo Avią Świdnik częstochowski Norwid rozpocznie najważniejszą część sezonu – fazę Play-off, której stawką będzie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Początek meczu w Hali Sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej 4 punktualnie od godziny 18:00.

Trzy mordercze rundy wyłonią jeden zespół, który pod koniec maja wywalczy upragnioną promocję do Plusligi. Rywalizacja w pierwszych dwóch rundach toczyć się będzie do dwóch wygranych pojedynków, a wielki finał do trzech rozstrzygniętych batalii na swoją korzyść.

W pierwszej rundzie rywalem podopiecznych trenera Leszka Hudziaka będzie siódmy zespół po rundzie zasadniczej – PZL Leonardo Avia Świdnik, który w kampanii 2022/23 już dwukrotnie w konfrontacji z Norwidem schodził z parkietu pokonany. Błękitno-granatowi wygrywali kolejno w Świdniku 3-2 oraz Częstochowie 3-0.

Już jutro o godzinie 18:00 rozpocznie się długo wyczekiwany play-off. Zagramy z drużyną ze Świdnika. W rundzie zasadniczej udało nam się dwukrotnie pokonać przeciwnika, ale w tym momencie jest to mało istotne. Rywalizacja zaczyna się od nowa – mówi przed spotkaniem jedne z filarów zespołu spod Jasnej Góry – Damian Kogut.

Atutem w jutrzejszym spotkaniu będzie z pewnością gorący doping częstochowskich kibiców oraz własna hala, w której Norwid spisuje się rewelacyjnie. W trwającym sezonie na 15 rozegranych spotkań domowych częstochowianie wygrywali w 14, ulegając jedynie po tie-breaku Krispolowi Września.

O wsparcie ze strony fanów zaapelował również przyjmujący Damian Kogut – Bądźcie z nami, zapewnimy wam niezapomniany środowy wieczór. Zróbmy razem coś niesamowitego na boisku jak i trybunach, bądźcie naszym 7 zawodnikiem. Do zobaczenia – zakończył czwarty najlepiej przyjmujący siatkarz całej Tauron 1.Ligi Mężczyzn.

Jutro nie może Was zabraknąć w Hali Sportowej Częstochowa. Walczmy wspólnie o zwycięstwo, zróbmy pierwszy krok w kierunku wymarzonego awansu! Bez wyjątków widzimy się przy Żużlowej 4!

Bilety na mecz 1 rundy Play Off sprzedawane będą nie jak zawsze wewnątrz HSC, a w specjalnej kasie biletowej znajdującej się w hali od strony stadionu żużlowego. Zmianie ulegnie również cena wejściówki z 10zł, na 15zł. Sprzedaż prowadzona będzie na godzinę przed planowanym rozpoczęciem meczu.

Marek Osuchowski

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.