Legia - Norwid, czyli ostatni akord rundy zasadniczej.

Już jutro w Warszawie siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa rozegrają ostatnie spotkanie rundy zasadniczej Tauron 1.Ligi Mężczyzn. Przeciwnikiem siatkarzy spod Jasnej Góry będzie Legia, dla której będzie to ostatni mecz na tym szczeblu rozgrywkowym. Początek spotkania wyznaczono na godzinę 18:00.

Zdecydowanym faworytem meczu będzie drużyna z Częstochowy, która walczy o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, a dotychczas doznała tylko 6 porażek w 29 spotkaniach. Legia nie ma już szans, by zmienić swoją końcową lokatę – zespół zajmie miejsce 15, ale na parkiecie legioniści na pewno zrobią wszystko, by honorowo pożegnać się z rozgrywkami I ligi.

Podopieczni trenera Leszka Hudziaka do spotkania z warszawską Legią mogą podejść treningowo. W rundzie zasadniczej zespół Norwida zajął drugie miejsce i wynik ostatniej konfrontacji nic już nie zmieni.

Dodatkowo częstochowianie już w najbliższą środę (godzina 18:00) meczem w Hali Sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej 4 rozpoczną najważniejszą część sezonu – rundę Play Off, która wyłoni zwycięzcę ligi. Znamy datę, znamy miejsce, nie znamy natomiast przeciwnika. 

Rywalem Norwida w pierwszej rundzie Play Off będzie siódmy zespół po rundzie zasadniczej, czyli AZS AGH Kraków lub PZL Leonardo Avia Świdnik (przed 30 kolejką różnica między 6, a 7 zespołem T1L wynosi zaledwie punkt).

Legia Warszawa – Exact Systems Norwid Częstochowa
Sobota, 15 kwietnia 2023 roku, g. 18:00
Hala: ul. Niegocińska 2a (OSiR Mokotów)
Sędzia pierwszy: Marcin Walerzak
Sędzia drugi: Marek Kaleński
Komisarz: Grzegorz Szewczyk

—————–

Uwaga! Bilety na mecz 1 rundy Play Off sprzedawane będą nie jak zawsze wewnątrz HSC, a w specjalnej kasie biletowej znajdującej się w hali od strony stadionu żużlowego. Zmianie ulegnie również cena wejściówki z 10zł, na 15zł. Sprzedaż prowadzona będzie na godzinę przed planowanym rozpoczęciem meczu.

Marek Osuchowski

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.