W weekend sprawdzimy umiejętności PSG KPS Siedlce.

Do zakończenia rundy zasadniczej w rozgrywkach Tauron 1.Ligi Mężczyzn pozostały zaledwie trzy kolejki. Tak się składa, że zespół Exact Systems Norwid Częstochowa wszystkie trzy pojedynki rozegra w halach rywali. Pierwszym z nich będzie PSG KPS Siedlce już w najbliższą sobotę. Początek meczu punktualnie o godzinie 17:00.

Częstochowscy siatkarze za sprawą wygranej MKSu Będzin z PZL Leonardo Avią Świdnik (mecz zaległy) stracili pierwszą lokatę w tabeli i ze stratą dwóch „oczek” do lidera zajmują drugie miejsce. Do zakończenia fazy zasadniczej pozostały już tylko trzy serie spotkań i aby podopieczni trenera Leszka Hudziaka mogli myśleć o powrocie na czoło tabeli muszą i to najlepiej bez straty punktowej wygrać kolejno z PSG KPS Siedlce, Chemeko-System Gwardią Wrocław oraz Legią Warszawa, a i to może nie wystarczyć.

Nasz cel w sezonie zasadniczym jest niezmienny. Chcemy do fazy play off przystąpić z pierwszego miejsca. Jeżeli będzinianie i my wygramy wszystkie spotkania jakie nam pozostały, to MKS będzie pierwszy. Jednak dopóki piłka w grze, to naszego celu nie zmieniamy – powiedział częstochowski szkoleniowiec przed sobotnim meczem z PSG KPS Siedlce.

Najbliższy pojedynek z siedlczanami niekoniecznie musi być spacerkiem dla „błękitno-granatowych”. Pomimo, iż PSG KPS zajmuje obecnie odległe 10 miejsce w tabeli, a pierwszy pojedynek w Częstochowie zakończył się szybkim zwycięstwem Norwida to zespół z województwa mazowieckiego ma swoje atuty, które we własnej, specyficznej hali może wykorzystać,

– Musimy przede wszystkim skupić się na przyjęciu zagrywki. Hala w Siedlcach jest dość specyficzna, a nasz rywal ma trudną zagrywką – powiedział trener Hudziak.

Drużyna prowadzona przez Mateusza Grabdę, w obecnej kampanii spisuje się w kratkę. Na 27 rozegranych pojedynków tylko 12 potrafiła rozstrzygnąć na własną korzyść, a piętnastokrotnie z parkietu schodziła pokonana.

Jakim wynikiem zakończy się jutrzejsza konfrontacja? To okaże się późnym sobotnim popołudniem.

PSG KPS Siedlce – Exact Systems Norwid Częstochowa
01.04.2023 | Godzina 17:00
Sędzia pierwszy: Krzysztof Wojtunik
Sędzia drugi: Marek Orlef
Komisarz: Grzegorz Szewczyk
Marek Osuchowski

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.