Rywal za silny. MKS Będzin - Norwid 3-0

MKS Będzin pokonał Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (25:23, 25:23, 25:18) w ostatnim meczu 24. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Mateusz Frąc. To udany rewanż MKSu bowiem pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wygraną częstochowian 3:2.

Pierwszą partię spotkania od błędu w polu serwisowym rozpoczął Krzysztof Gibek 0:1. Chwilę później w polu serwisowym gospodarzy pojawił się Bartosz Pietruczuk. Dzięki niemu MKS wyszedł na prowadzenie 5:1. Do połowy premierowej odsłony grę w pełni kontrolowali będzinianie 15:8. W ataku świetnie spisywał się Mateusz Frąc 18:11. Częstochowianom w końcówce udało się odrobić kilka punktów 21:23. Na zagrywce dobrze spisywał się Mateusz Borkowski. Nerwową końcówkę na swoją stronę rozstrzygnęli gospodarze 25:23.

Podopieczni Leszka Hudziaka szybko wyciągnęli wnioski. W drugim secie szybko wyszli na prowadzenie 4:0. Świetnie serwował Beau Graham. Będzinianie cierpliwie odrabiali straty 7:10. W drugiej części tej partii Exact Systems Norwid powiększył swoją przewagę 17:11. Siatkarze z Będzina nie złożyli broni. Tym razem w końcowej fazie to zdołali zmniejszyć dystans do rywali 19:21, a chwilę później doprowadzić do remisu 22:22. Nie brakowało zaciętej gry w ostatnich akcjach. Szalę na swoją stronę ostatecznie przechylił MKS.

W trzeciej odsłonie sobotniego meczu podopieczni Wojciecha Serafina bardzo szybko zbudowali sobie przewagę. Nie do zatrzymania był Frąc 11:7 i 19:14. MKS Będzin do końca kontrolował grę, wygrywając tę ostatnią partię do 18.

MKS Będzin – Exact Systems Norwid Częstochowa 3-0 (25-23, 25-23, 25-18)