Leszek Hudziak: Zrzucić Kazikowi koronę z głowy. Jutro hit w Arenie Będzin.

Przed zespołem Exact Systems Norwid Częstochowa szlagierowo zapowiadający się pojedynek w Tauron 1.Lidze Mężczyzn. Już jutro siatkarze spod Jasnej Góry zmierzą się w meczu wyjazdowym w ramach 24. kolejki z MKSem Będzin. Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:00. Transmisja w aplikacji Polsat Box Go.

Częstochowianie opromienieni siedmioma kolejnymi ligowymi wygranymi pojedynkami, w których zdobyli komplet 21 punktów i stracili tylko jednego seta, już jutro udadzą się do Będzina, gdzie w hitowym starciu 24. kolejki Tauron 1.Ligi Mężczyzn powalczą o przedłużenie zwycięskiej serii z miejscowym MKSem. 

Meczem z MKS Będzin rozpocznamy serię spotkań z zespołami, które zajmują czołowe lokaty po rundzie zasadniczej więc zapowiadają się bardzo zacięte pojedynki. Przed nami spotkanie z zespołem, który jest najbardziej ofensywny ze wszystkich rywali zarówno w ataku jak i na zagrywce. Praktycznie nie mają słabych punktów jeśli chodzi o te elementy. Będziemy starali się im te atuty wyeliminować oraz narzucić swój rytm gry. Liczymy na bardzo ciekawy pojedynek. Mamy nadzieję, że uda nam się zrzucić „Kazikowi” koronę z głowypowiedział przed jutrzejszym mecz trener częstochowskiego Norwida Leszek Hudziak.

 

Sobotnie starcie obu zespołów jest niezwykle ważne w kontekście walki o pierwszą lokatę w tabeli po rundzie zasadniczej. Norwid przed jutrzejszym meczem posiada wprawdzie pięć oczek więcej od rywala, jednak będzinianie mają w zanadrzu zaległy mecz z PZL LEONARDO Avią Świdnik. W przypadku dwóch zwycięstw za trzy punkty podopieczni Wojciecha Serafina mogliby rzutem na taśmę prześcignąć błękitno-granatowych.

MKS Będzin przed stratem rozrywek uchodził za niekwestionowanego faworyta do awansu. Po rozegraniu 22 spotkań będzinianie mają na swoim koncie 17 zwycięstw i 5 porażek. Zajmują trzecią lokatę.

Częstochowskich siatkarzy na gorącym terenie wspierać będą wierni fani z Klubu Kibica, którzy wybierają się do Będzina, aby głośnym dopingiem pomóc w walce o kolejny ligowy triumf Norwida. O tym kto ostatecznie przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę dowiemy się już jutro. Transmisja od godziny 18:00 w aplikacji Polsat Box Go.

MKS Będzin – Exact Systems Norwid Częstochowa

4.03.2023 – Sobota – Godzina 18:00 – Będzin Arena
Sędzia pierwszy: Marcin Rek

Sędzia drugi: Marek Orlef

Komisarz: Janusz Kapka

Kwalifikator: Robert Dworak

Marek Osuchowski

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.