Sho Takahashi: Przyjechałem tutaj z nastawieniem, aby awansować do Plusligi.

Japoński libero Sho Takahashi to drugi najlepiej przyjmujący siatkarz w całej Tauron 1.Lidze Mężczyzn w sezonie 2022/23. Sympatyczny siatkarz z kraju kwitnącej wiśni opowiedział nam m.in. o tym dlaczego zdecydował się zagrać w Polsce, czy jest zadowolony z występów w Częstochowie oraz nauce języka polskiego i obcowaniu z polską kulturą i kuchnią.

Marek Osuchowski: Jesteś w Polsce drugi raz. Pierwsza przygoda zakończyła się ze względu na Covid przedwcześnie. Jak oceniasz poziom sportowy Tauron 1.Ligi Mężczyzn przez pryzmat obecnego sezonu?
Sho Takahashi: Uważam, że Tauron 1.Liga ma znakomity poziom. Prawdą jest również to, że polscy zawodnicy są dobrze wyszkoleni i mają wysokie umiejętności.

Jak oceniasz decyzję o wyborze Norwida jako kolejne wyzwanie sportowe? Uważasz że była to właściwa decyzja?
Sho Takahashi: Uważam, że była to bardzo słuszna decyzja. Miałem kilka opcji na ten sezon, ale zdecydowałem się na grę w Częstochowie. Chciałem zagrać na wysokim poziomie, a rozgrywki w Polsce z pewnością do takich należą. Jestem bardzo wdzięczny klubowi za stworzone warunki do pracy.

Do tej pory jesteś drugim najlepiej przyjmujący siatkarzem w całej lidze, możesz być więc zadowolony z swojej postawy?
Sho Takahashi: Nie, nie jestem zadowolony. Przyjechałem tutaj z nastawieniem, aby awansować do jednej z najlepszych lig w całej Europie – do Plusligi. To jeden z celów, które mi przyświecają. Zawsze staram się jako zagraniczny zawodnik wnieść do zespołu maksymalnie dużo, nie tylko w statystykach.

Przed nami najważniejsza część sezonu, emocje rosną z każdą kolejką, co myślisz o nadchodzących tygodniach, na co mogą liczyć kibice w obecnym sezonie?
Sho Takahashi: Nie wiem, co wydarzy się w dalszej części sezonu. Musimy jednak zrobić wszystko co w naszej mocy, by odnieść sukces. Jeśli nam się to uda, to wierzę, że znajdziemy swoją drogę, która da nam upragniony awans do Plusligi.

Sezon, sezonem, a czy twoje sportowe plany związane będą dalej z Norwidem? Możesz zdradzić kibicom, czy chciałbyś zostać dalej w naszym klubie?
Sho Takahashi: Niestety obecnie jest jeszcze za wcześnie na jakieś deklaracje. Skupiam się na obecnych rozgrywkach.

Zmieńmy trochę tematykę. Jest coś czego doświadczyłeś będąc w Polsce, a czego wcześniej nie miałeś okazji przeżyć?
Sho Takahashi: Tak, pies spacerujący samotnie po mieście, w moim kraju to się nie zdarza 🙂

Lubisz podróżować? Miałeś czas pozwiedzać nasz kraj?
Sho Takahashi: Uwielbiam podróże. Często jeździłem do Krakowa. Uwielbiam te stare ulice. Lubię też oglądać krajobrazy, których jeszcze wcześniej nie widziałem.

Podoba ci się polska kultura?
Sho Takahashi: Oczywiście, że tak. Kocham ją!

Jak oceniasz polską kuchnię? Przypadło ci coś szczególnie do gustu?
Sho Takahashi: Lubię zupy, a najbardziej przypadł mi do gustu Jurek (zapis oryginalny), ale czasami tęsknię również za japońskimi potrawami.

Uczysz się polskiego? Znasz już jakieś polskie słowa?
Sho Takahashi: Oczywiście, że tak np. nie wiem teraz, masz długopis, jedziemy, jesteście najlepsi, siema mordo 🙂 Z każdym dniem więcej.

Marek Osuchowski

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.