Jesteśmy żądni rewanżu! Exact Systems Norwid zagra z Mickiewiczem Kluczbork.

Rozgrywki Tauron 1.Ligi Mężczyzn w sezonie 2022/23 nabierają rozpędu. W minioną sobotę częstochowski Norwid bez skrupułów ograł w Głogowie miejscowego Chrobrego 3-0, a już jutro w Hali Sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej 4 dojdzie do pojedynku na szczycie zaplecza Plusligi. Lider, Exact Systems Norwid Częstochowa podejmie drugą drużynę obecnej kampanii Mickiewicz Kluczbork. Mecz zaplanowano na godzinę 20:30.

Częstochowianie pod wodzą trenera Leszka Hudziaka, który przejął zespół w trakcie sezonu grają niemalże bezbłędnie. Na 20 rozegranych meczów „błękitno-granatowi” wygrywali szesnastokrotnie co sprawiło, że znajdują się na pozycji lidera rozgrywek Tauron 1.Ligi Mężczyzn.

Jednak czwartkowy pojedynek z wiceliderem pierwszoligowych zmagań – Mickiewiczem Kluczbork z pewnością zelektryzuje wszystkich fanów częstochowskiego Norwida, w których doskonałe wyniki obecnego sezonu rozbudziły apetyt na „wielką siatkówkę” pod Jasną Górą.

Pierwszy pojedynek obu zespołów wygrali zawodnicy Mickiewicza, którzy bez straty seta rozprawili się z błękitno-granatowymi. W tej sytuacji Norwidowi nie pozostaje nic innego jak zrewanżować się gościom za dotkliwą porażkę.

Nie czujemy żadnej presji przed zespołem z Kluczborka. Ciężko pracujemy na treningach, aby jak najlepiej przygotować się do każdego kolejnego meczu i dostosować taktykę pod przeciwnika. Jest to jedyna drużyna, z którą przegraliśmy w tym sezonie w stosunku 3-0. Jesteśmy żądni rewanżu. Obie drużyny dysponują mocną ofensywą. Możemy spodziewać się efektownych wymian i spektakularnych ataków. Ze swojej strony zrobimy wszystko, żeby wygrać ten mecz mówi przyjmujący Norwida, Krzysztof Gibek.

Drużyna z województwa opolskiego bardzo dobrze spisuje się w tegorocznych rozgrywkach na zapleczu Plusligi. W swoim dorobku Mickiewicz zgromadził już 46 punktów (bilans 16-4) i w tabeli ma zaledwie punkt straty do Norwida. 

Niebagatelnym handicapem w czwartkowym pojedynku może okazać się atut własnej hali i głośny doping częstochowskich kibiców, na czele z fantastycznie zorganizowanym Klubem Kibica, który wspiera siatkarzy Norwida w każdym meczu.

Na pewno naszą dużą siłą i wsparciem są również kibice, których doping zawsze niesie nas do kolejnych zwycięstw. Zapraszam wszystkich do dołączenia do naszego Klubu Kibica. Wygrajmy ten mecz razem zachęca przed meczem jeden z liderów częstochowskiego Norwida Krzysztof Gibek.

Pojedynek lidera z wiceliderem rozegrany zostanie już jutro, punktualnie o godzinie 20:30. Transmisję z tego meczu będzie można również zobaczyć „na żywo” za pośrednictwem stacji Polsat Sport.

Bilety do nabycia wyłącznie w dniu meczu w kasie Hali Sportowej Częstochowa (sprzedaż wejściówek od godziny 19:30).

Marek Osuchowski

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.