Czas na rewanż! W sobotę zagramy z AZSem AGH Kraków.

Już jutro siatkarze częstochowskiego Norwida rozegrają w Hali Sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej 4 pojedynek w ramach 18. kolejki Tauron 1.Ligi Mężczyzn. Rywalem błękitno-granatowych będzie AZS AGH Kraków. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00.

Exact Systems Norwid Częstochowa po zeszłotygodniowej wyjazdowej wygranej za trzy punkty w Nowej Soli, powrócił na fotel lidera rozgrywek Tauron 1.Ligi Mężczyzn. Sobotnia konfrontacja z AZSem AGH Kraków będzie zatem nie tylko próbą obrony pierwszej lokaty na zapleczu Plusligi, ale również doskonałą szansą na rewanż za porażkę z pierwszej rundy w Krakowie (częstochowianie po pięciosetowym pojedynku przegrali 2-3). 

Do pojedynku z Krakowem podchodzimy bardzo zmobilizowani, ponieważ chcemy zrewanżować się za ostatnią porażkę w pierwszej rundzie rozgrywkowej. Mamy zamiar rozegrać ten pojedynek na naszych zasadach i dalej podtrzymywać pozycje lidera powiedział atakujący Norwida, Tomasz Kryński.

Zespół ze stolicy małopolski obecnie zajmuje dziewiątą lokatę w tabeli. W sezonie 2022/23 krakowianie w swoim dorobku mają 10 wygranych spotkań oraz zanotowali 7 porażek. Przed tygodniem zespół prowadzony przez Andrzeja Kubackiego przegrał niespodziewanie z Lechią Tomaszów Mazowiecki 0-3 kończąc tym samym serię siedmiu wygranych meczów.

W przeddzień spotkania 18. kolejki Tauron 1.Ligi Mężczyzn z AZSem AGH Kraków klasę rywala docenia Tomasz Kryński, który przestrzega przed lekceważeniem przeciwnika.

Zespół z Krakowa to bardzo niewygodny przeciwnik. Są to młodzi i zdolni zawodnicy, którzy prezentują wysoki poziom umiejętności. Na przestrzeni kilku ostatnich sezonów pokazali, że nie można ich lekceważyć. Każde „podanie ręki” w ich stronę potrafią skutecznie wykorzystać, co tylko napędza ich do dalszej walki o punkty w danym spotkaniu.

Bilety na jutrzejszy pojedynek będą dostępne w kasie Hali Sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej 4, na godzinę przed pierwszym gwizdkiem meczu. Koszt biletu – 10 zł.

▶ Exact Systems Norwid Częstochowa – AZS AGH Kraków 

21.01.2023, Godzina 17:00, Hala Sportowa Częstochowa ul. Żużlowa 4

Marek Osuchowski

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.