Wygrywamy 3-0 z Astrą i wracamy na pozycję lidera!

Exact Systems Norwid Częstochowa pokonał zdecydowanie Astrę Nową Sól w spotkaniu 17. kolejki Tauron 1. Ligi Mężczyzn. Trzy punkty zdobyte w wyjazdowym meczu sprawiły, że częstochowianie wrócili na fotel lidera Tauron 1.Ligi. MVP spotkania został rozgrywający błękitno-granatowych Tomasz Kowalski.

Pierwszy set lepiej zaczęła drużyna z Częstochowy 5:2. Podopieczni Andrzeja Krzyśko próbowali dotrzymać kroku rywalom, niestety nieskutecznie 10:12. Ręki w ataku nie wstrzymywał Damian Kogut 14:10 oraz Tomasz Kowalski 17:11. Bez żadnych niespodzianek w końcówce, siatkarze z Częstochowy wygrali pierwszą partię 25:17.

Gra na początku drugiego seta odbywała się punkt za punkt 4:4, . Dopiero od stanu 11:11 siatkarze z Częstochowy zaczęli budować swoją przewagę 13:11 i 19:15, którą udało im się utrzymać do końca partii. Ostatni punkt blokiem zdobył Daniel Popiela 25:19.

Kolejna część spotkania zaczęła się równie wyrównanie 6:6, 9:9. Dzięki skutecznym atakom Rafała Sobańskiego gościom udało się wyjść na prowadzenie 14:10. Zawodnicy z Nowej Soli nie potrafili znaleźć sposobu na zatrzymanie rywali. Mimo starań przegrali ostatnią partię 20:25. Ostatni punkt na konto rywali, błędną zagrywką zdobył Vadzim Pranko.