Do Nowej Soli jedziemy tylko po jedno, po 3 punkty.

Nie opadły jeszcze emocje związane z środową konfrontacją z MKSem Będzin w rozgrywkach Tauron Pucharu Polski, a już dziś podopieczni trenera Leszka Hudziaka udadzą się w kilkugodzinną podróż do oddalonej o prawie 370 km Nowej Soli, gdzie w sobotę rozegrają mecz 17. kolejki Tauron 1.Ligi Mężczyzn. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00.

Częstochowianie, którzy są wiceliderami rozgrywek nieudanie rozpoczęli 2023 rok. W dwóch styczniowych pojedynkach ponieśli dwie porażki. Najpierw przed własną publicznością z Krispolem Września (2-3), a następnie w Będzinie z MKSem (1-3).

Mecz z Będzinem na pewno był przyjazny dla oka. Było widać, że stanęły na przeciwko siebie zespoły, które chcą bić się o najwyższe cele. Niestety zabrakło trochę szczęścia, jedna, dwie piłki rozstrzygnięte na naszą korzyść i mecz mógłby się zakończyć po naszej myśli. Niestety taki jest sport, po przegranej szybko musimy wrócić do treningu bo już w sobotę gramy mecz ligowy z Nowa Solą – powiedział Damian Kogut.

Na domiar złego częstochowska drużyna zmaga się z kłopotami zdrowotnymi. W meczu z Krispolem Września przedwcześnie boisko musiał opuścić rozgrywający Tomasz Kowalski, a w środowym meczu kontuzji nabawił się środkowy Bartosz Schmidt. Dodatkowo choroba wykluczyła z gry dwóch kolejnych siatkarzy Damiana Bilińskiego oraz Mateusza Borkowskigo.

Astra Nowa Sól po 16 rozegranych kolejkach z dorobkiem 19 oczek plasuje się na 11 lokacie. Rywale Norwida zdają się przechodzić kryzys formy. Na ostatnie siedem pojedynków wygrali tylko raz. Trzy ostatnie mecze gracze z województwa lubuskiego kończyli porażkami, dlatego częstochowianie chcąc myśleć o czymś więcej w obecnej kampanii muszą sobotnie spotkanie najzwyczajniej wygrać.

W pierwszej części sezonu wygraliśmy na własnym parkiecie 3:1 lecz mecz ten nie należał do łatwych. Do Nowej Soli jedziemy tylko po jedno, po 3 punkty. Liczę na to, że właśnie tam zaczniemy budować nawą serię zwycięstw – skwitował przyjmujący błękitno-granatowych Damian Kogut.

Początek meczu zaplanowano na sobotę 14-ego stycznia, na godzinę 17:00. Mecz odbędzie się w Hali Sportowej MOSiR w Nowej Soli.

▶ MKST Astra Nowa Sól – Exact Systems Norwid Częstochowa 

Sobota 14.01.2023 | Godzina 17:00 | Hala Sportowa MOSiR w Nowej Soli

Marek Osuchowski

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.