Wznawiamy rozgrywki. Jutro zagramy z Krispolem Września.

Już jutro siatkarze Exact Systems Norwida Częstochowa po świąteczno-noworocznej przerwie rozpoczną meczem z Krispolem Września rundę rewanżową w rozgrywkach Tauron 1.Ligi Mężczyzn. Mecz w Hali Sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej 4 zaplanowano na godzinę 20:30. Transmisję pojedynku będzie można również zobaczyć „na żywo” w telewizji Polsat Sport.

Częstochowski Norwid, który jest aktualnie liderem rozgrywek zaplecza Plusligi z uwagi na przyśpieszony termin pojedynku (mecz ze względu na transmisję w tv odbędzie się nie w sobotę jak pierwotnie planowano, a już w czwartek) nie miał zbyt długiej przerwy świąteczno-noworocznej. Podopieczni trenera Leszka Hudziaka treningi wznowili już 27. grudnia, z przerwą jedynie na Sylwestra.

Z racji tego, że mecz mamy już w czwartek to mieliśmy krótszą przerwę świąteczno-noworoczną. Po Bożym Narodzeniu spotkaliśmy się 27 grudnia. Treningi były prowadzone do 30 grudnia, Sylwester był wolny i w Nowy Rok znów do pracy mówi szkoleniowiec częstochowskiej drużyny, Leszek Hudziak.

Błękitno-granatowi mają za sobą fantastyczną końcówkę roku. Wygrali kolejnych jedenaście pojedynków (9 ligowych oraz 2 w Pucharze Polski) i są zdecydowanym faworytem w spotkaniu 16. kolejki Tauron 1.Ligi Mężczyzn z Krispolem Września. Dodatkowym atutem siatkarzy spod Jasnej Góry powinna być również własna hala.  Częstochowianie doskonale czują się w roli gospodarzy, w obecnej kampanii jeszcze nie przegrali, a ostatnią „domową” porażkę ponieśli 2-ego kwietnia 2022 roku z Lechią Tomaszów Mazowiecki. 

Na drugim biegunie znajduje się obecnie Krispol Września. Zespół z województwa wielkopolskiego z dorobkiem ledwie 11. punktów zajmuje odległe 15. miejsce w tabeli Tauron 1.Ligi. W pierwszym pojedynku obu zespołów lepsi okazali się siatkarze z Częstochowy, którzy pokonali gospodarzy 3-1 inkasując na inaugurację trzy ligowe oczka. Podopieczni Mariana Kardasa do tej pory odnieśli tylko trzy ligowe zwycięstwa (SMS Spała, Astra Nowa Sól oraz Legia Warszawa), a pozostałe pojedynki kończyli porażkami.

Na początek rundy rewanżowej częstochowianie zagrają z teoretycznie słabszymi zespołami co podkreśla sam trener błękitno-granatowych.

Koniec rundy będzie dla nas znacznie trudniejszy, bo i rywale będą silniejsi dlatego na początku chcielibyśmy nazbierać jak najwięcej punktów. W zespole już nacieszyliśmy się pozycją lidera, a teraz chodzi o to, żeby ją utrzymać jak najdłużej, najlepiej do końca sezonu zasadniczego. Wtedy do play off przystąpiliby z korzystnej pozycji – dodaje Leszek Hudziak.

Jednak pojedynek z niżej notowanym rywalem wcale nie musi być łatwy bo rywal nie ma zbyt wiele do stracenia i za całą pewnością zaatakuje od pierwszej piłki. Dlatego liczymy na wsparcie naszych wspaniałych kibiców! Bądźcie jutro z nami! Zagrajmy razem o kolejne ligowe zwycięstwo!

Bilety na mecze zespołu Exact Systems Norwid Częstochowa są do nabycia w kasie Hali Sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej 4, na godzinę przed rozpoczęciem meczu.

▶ Exact Systems Norwid Częstochowa – Krispol Września – 5.01.2023 – Godz. 20.30

Marek Osuchowki

 

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.