Przedłużyć serię i zakończyć rok zwycięstwem!

Już jutro wicelider Tauron 1.Ligi – Exact Systems Norwid Częstochowa rozegra ostatni mecz w 2o22 roku i z pewnością będzie chciał przedłużyć fantastyczną, zwycięską serię dziesięciu kolejnych wygranych na zapleczu Plusligi. Rywalem „błękitno-granatowych” będzie czternasty zespół obecnych rozgrywek – Legia Warszawa. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18:00.

Częstochowianie od kilku tygodni grają bezbłędnie. Wygrywają mecz za meczem co sprawiło, iż zespół prowadzony przez trenera Leszka Hudziaka awansował na drugie miejsce w ligowej tabeli. Teraz przed częstochowianami pozostał ostatni krok w 2022 roku. W przepięknej Hali Sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej 4 siatkarze spod Jasnej Góry zmierzą się z Legią Warszawa. I choć stołeczny klub nie może zaliczy pierwszej części sezonu do udanej (w czternastu spotkaniach zanotował 4 wygrane i 10 porażek) to w jutrzejszym spotkaniu trener Norwida widzi pewne zagrożenia.

Legia Warszawa będzie bardzo wymagającym przeciwnikiem. Ponieważ walczą w dole tabeli o utrzymanie to z pewnością rzucą wszystko na jedną kartę. My natomiast wiemy, co jest ich największym atutem i będziemy starali się to zneutralizować i narzucić swój styl gry. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz i zobaczymy kto dostanie prezent, a kto rózgę na te święta – powiedział przed meczem – Leszek Hudziak.

Częstochowianie opromienieni kolejnymi zwycięstwami są „na fali” i 2022 rok chcą za wszelką cenę zakończyć mocnym akcentem i zwycięstwem przed własną publicznością. 

Na pewno ten rok chcielibyśmy zakończyć wygraną, co by było fajnym prezentem na zbliżające Święta. Miejmy nadzieję, że 21 grudnia tak się właśnie stanie. jeszcze te kilka dni musimy odpowiednio przepracować. W żadnym wypadku nie możemy zwalniać tempa. Jeżeli będziemy w 100 % skoncentrowani i trzymać się wypracowanej taktyki, to uważam, że o ostateczny wynik najbliższego spotkania możemy być spokojni – powiedział atakujący częstochowskiego Norwida – Mateusz Borkowski.

To jakim wynikiem ostatecznie zakończy się mecz kończący pierwszą serię fazy zasadniczej dowiemy się już jutro późnym popołudniem.

Zapraszamy wszystkich naszych kibiców na mecz. Bilety do nabycia wyłącznie w kasie Hali Sportowej Częstochowa na godzinę przed rozpoczęciem spotkania.

▶ Exact Systems Norwid -Legia Warszawa 21.12.2022 Godz. 18:00

Marek Osuchowski

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.