Pojedynek na szczycie! W sobotę gramy z Gwardią!

Już jutro częstochowscy kibice, którzy wybiorą się do Hali Sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej 4 będą mogli obejrzeć arcyciekawie zapowiadające się spotkanie na szczycie Tauron 1.Ligi Mężczyzn. Zespół Exact Systems Norwid Częstochowa podejmie aktualnego lidera zaplecza Plusligi – Chemeko-System Gwardię Wrocław. Będzie to czternasta kolejka pierwszej rundy sezonu zasadniczego. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00.

Częstochowski Norwid jest na fali wznoszącej. Ostatnie tygodnie mogą napawać sympatyków błękitno-granatowych optymizmem. Zespół prowadzony przez trenera Leszka Hudziaka wygrał dziewięć kolejnych meczów (7 w Tauron 1.Lidze oraz 2 w Tauron Pucharze Polski), co jest najdłuższą serią w historii występów Norwida na pierwszoligowym froncie. Dzięki udanej passie częstochowianie plasują się na wysokim, trzecim miejscu w ligowej tabeli, tracąc jedynie punkt do lidera – Gwardii Wrocław.

Przed nami bardzo ważne, a zarazem trudne spotkanie z Gwardią Wrocław. Zostały nam jeszcze dwa spotkania w tym roku i zrobimy wszystko, aby przedłużyć naszą ostatnią serię zwycięstw. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie będzie to proste zadanie, ale wszystko zależy od nas samych. Jeśli będziemy grać swoją siatkówkę i wykonywać założenia taktyczne wierzę, że jesteśmy w stanie wygrać i sprawić sobie spokojne święta – powiedział kapitan częstochowskiego Norwida Rafał Sobański.

Najbliższy rywal Norwida, zespół Gwardii Wrocław przewodzi aktualnie całej stawce drużyn w Tauron 1.Lidze Mężczyzn. Gwardziści dowodzeni przez trenera Dawida Murka – ikony częstochowskiej siatkówki, w trzynastu rozegranych spotkaniach  wygrywali dziesięciokrotnie, a tylko trzy razy musieli uznać wyższość rywala nad sobą. To pokazuj, że jeśli sobotni pojedynek gospodarze chcą rozstrzygnąć na swoją korzyść, będą musieli wznieść się na wyżyny swoich umiejętności.

Przyjmujący błękitno-granatowych, Rafał Sobański na kilkanaście godzin przed konfrontacją z Gwardią podsumował także ostatnie występy Norwida oraz podkreślił, że zespół jest zgranym kolektywem, który ciężko będzie złamać.

Jeśli chodzi o naszą ostatnią serię zwycięstw to jako kapitan jestem naprawdę dumny i zadowolony, że wykonaliśmy świetną robotę i potrafiliśmy wyjść z dołka, który nas złapał na początku sezonu. Tworzymy grupę, która od samego początku przygotowań wierzy w ten projekt i nawet przez chwilę nie zwątpiliśmy w to co robimy i co możemy osiągnąć w tym sezonie. Dzięki temu jestem pewny, że co by się nie działo mamy grupę, która da sobie radę w każdej sytuacji. – zakończył.

Exact Systems Norwid Częstochowa – Chemeko-System Gwardia Wrocław – 17.02.2022 Godz. 17:00
Bilety do nabycia na godzinę przed rozpoczęciem spotkania w kasie Hali Sportowej Częstochowa.

Marek Osuchowski

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.