Nie tak łatwo nas złamać! Wygrywamy z Avią 3-2!

Exact Systems Norwid Częstochowa nie zatrzymuje się ani na moment. W sobotnie późne popołudnie po dramatycznym spotkaniu, trwającym ponad dwie godziny pokonał ostatecznie gospodarza – Avię Świdnik 3-2. Dla częstochowian była to siódma z rzędu wygrana pod wodzą nowego szkoleniowca – Leszka Hudziaka. 

Już od początku pierwszej partii gra była wyrównana 3:3. Na boisku dobrze spisywał się Mateusz Borkowski 10:8. Zespół z Częstochowy kontynuował swoją dobrą grę 17:13. Siatkarze ze Świdnika nie mieli zamiaru się poddać. Cierpliwie odrabiali straty 18:18. Końcówka była bardzo zacięta. Mimo pewnej gry Norwida, gospodarzom udało się zaskoczyć rywali i wygrać 27:25. Seta zakończył błąd w ataku Borkowskiego.

Druga partia lepiej zaczęła się dla MKS Avia Świdnik 6:2. Mateusz Rećko znakomicie spisywał się w każdym elemencie gry 13:11. Goście szybko odrobili straty 13:13. Do końca seta gra toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowała drużyna ze Świdnika 26:24.

Exact Systems Norwid Częstochowa nie miał zamiaru oddać wygranej. W trzeciej partii pokazał swoją dobrą siatkówkę, co dało im pewną wygraną do 12.

Czwarta partia równie dobrze zaczęła się dla podopiecznych Piotra Gruszki 5:3 i 8:5. Świdniczanie cierpliwie odrabiali straty i doprowadzili do remisu 10:10, a nawet wyszli na prowadzenie 12:10. Siatkarze z Częstochowy nie poddali się. Dzięki skutecznym atakom Borkowskiego w końcówce drużyna wygrała kolejną partię 25:22, doprowadzając do tie-breaka.

W ostatniej partii sobotniego spotkania emocje sięgały zenitu. Jednak zawodnicy z Częstochowy nie dali się wybić z rytmu. Ostatni punkt na korzyść Norwida skutecznym atakiem zdobył Krzysztof Gibek 15:12.

Błękitno-granatowi tym samym zainkasowali dwa cenne punkty do ligowej tabeli, które sprawiły, że drużyna spod Jasnej Góry awansowała na czwartą lokatę i ma już tylko jeden punkt straty do lidera.

▶ MKS Avia Świdnik – Exact Systems Norwid 2-3 (27-25, 26-24, 12-25, 22-25, 12-15)

info własna / tauron1.liga.pl

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.