Nie mamy zamiaru zwalniać! W sobotę zagramy z Avią Świdnik!

Już dziś siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa wyjadą na kolejny ligowy pojedynek. Tym razem udadzą się w ponad 400 kilometrową podróż do Świdnika, gdzie dzień później rozegrają mecz 12. kolejki Tauron 1.Ligi z miejscową Avią. Początek spotkana zaplanowano na sobotę, na godzinę 17:00.

Już w sobotę, gramy kolejny mecz, tym razem w Świdniku. Avia na pewno będzie dla nas większym wyzwaniem, niż ostatni pojedynek z BASem Białystok. Zespół ze Świdnika wyróżniają na pewno bardzo ofensywne i mocne fizycznie skrzydła, to tu będziemy musieli zatrzymać przeciwnika, aby dać sobie szanse na zwycięstwo. Oczywiście, jedziemy podbudowani serią zwycięstw i nie mamy zamiaru zwalniać, ani na moment, mimo wiedzy – ile jakości posiada Avia – powiedział Tomasz Kowalski występujący na pozycji rozgrywającego.

Błękitno-granatowych czeka bardzo trudne zadanie. Avia Świdnik podobnie jak częstochowski Norwid doskonale spisuje się w pierwszej fazie rundy zasadniczej. Oba zespoły dzieli zaledwie jeden punkt w ligowej tabeli i ewentualne zwycięstwo będzie wartością dodaną w dalszej części rozgrywek zaplecza Plusligi.

Zespoły ze Świdnika oraz Częstochowy do tej pory konfrontowały się sześciokrotnie w Tauron 1.Lidze. Bilans meczów to idealny remis 3-3 i stosunek setów 13-12 na korzyść podopiecznych trenera Leszka Hudziaka. Mecz zapowiada się więc bardzo interesująco, a o końcowym zwycięstwie, bądź porażce może zadecydować pojedyńcza akcja.

▶ MKS Avia Świdnik – Exact Systems Norwid Częstochowa  3.12.2022 | G: 17:00

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.