Zostać niepokonanym. Jutro zagramy z BASem Białystok.

Już jutro Exact Systems Norwid Częstochowa meczem z BASem Białystok zainauguruje 11. kolejkę Tauron 1.Ligi. Podopieczni trenera Leszka Hudziaka powalczą o kolejne ligowe punkty nietypowo bo dopiero od godziny 21:00. Transmisja spotkania w Polsacie Sport!

Częstochowski Norwid po dość niemrawym początku sezonu, z każdym kolejnym spotkaniem nabiera rozpędu. Błękitno-granatowi śrubują rekord kolejnych wygranych spotkań i jutro w Hali Sportowej Częstochowa powalczą o szósty kolejny triumf z rzędu. Co więcej zawodnicy spod Jasnej Góry znakomicie wykorzystują korzyść własnego parkietu i w obecnej kampanii będąc gospodarzem jeszcze nie przegrali.

Pomimo, iż pojedynek z klubem z Podlasia powinien być teoretycznie łatwiejszą przeprawą niż ostatnie konfrontacje z MKSem Będzin, czy Visłą Bydgoszcz to jednak w szeregach częstochowian panuje pełna koncentracja i szacunek do rywala.

Myślę, że mecz z BASem będzie dla nas kolejnym ciężkim pojedynkiem ale jak wiemy i widzimy w tym sezonie liga jest wyrównana i każdy walczy o punkty. Dodatkowo BAS jest beniaminkiem, który chce narobić szumu w lidze. Na pewno zespół z Białegostoku różni się organizacją gry i aspektami technicznymi od zespołów z Będzina i Bydgoszczy, które bazowały bardziej na fizyczności. Chcemy przedłużyć naszą passę zwycięstw i nadal zostać niepokonani na naszym terenie, ale zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to łatwe zadanie i czeka nas ciężki mecz – powiedział Rafał Sobański, kapitan Exact Systems Norwida Częstochowa.

 

BAS Białystok po rozegraniu 10. kolejek na pierwszoligowych parkietach zajmuje odległe 13. miejsce w tabeli. Zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Andrzejewskiego legitymuje się bilansem dwóch zwycięstw i ośmiu porażek i z całą pewnością do Częstochowy przyjedzie w bojowych nastrojach powalczyć o jak najlepszy wynik w konfrontacji z wyżej notowanym rywalem.

Częstochowianie jednak grając swoją siatkówkę i realizując przedmeczowe założenia mogą wygrać z każdym, co pokzały ostatnie wygrane z MKSem Będzin oraz BKSem Visłą Bydgoszcz.

Mecz w Bydgoszczy kolejny raz pokazał, że jesteśmy drużyną. Wszyscy chcemy iść w jednym kierunku i każdy z nas, który wchodzi z ławki pomaga, a ten który opuszcza boisko nie strzela focha tylko dalej stara się być pomocny, obserwować oraz przekazywać cenne spostrzeżenia. Jestem z tego faktu bardzo zadowolony i mam nadzieję jako kapitan, że to się nie zmieni. Trzymaliśmy w tym meczu swoje założenia taktyczne, które się sprawdziły i w dużym stopniu nam pomogły. To kolejny raz pokazuje, że jeśli trzymamy się założeń i gramy swoją siatkówkę jesteśmy mocnym zespołem którego trudno złamać – zakończył kapitan częstochowskiego zespołu, przyjmujący Rafał Sobański.

 

Zapraszamy wszystkich naszych sympatyków do czynnego wsparcia naszego zespołu w walce o kolejne zwycięstwo na zapleczu Plusligi. Bilety cały czas można nabywać za pośrednictwem platformy e-bilet.pl oraz bezpośrednio przed meczem w kasie Hali Sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej 4.

▶ Exact Systems Norwid Częstochowa – BAS Białystok – 24.11.2022 G: 21:00 | Hala Sportowa Częstochowa, ul. Żużlowa 4

Marek Osuchowski

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.