Bydgoszcz nam nie straszna! Wygrywamy z Visłą 3-1!

Exact Systsems Norwid Częstochowa odniósł piąte z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach Tauron 1.Ligi. Tym razem podopieczni Leszka Hudziaka rozprawili się z BKS Visłą Bydgoszcz 3-1. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano przyjmującego błękitno-granatowych Krzysztofa Gibka.

Na początku pierwszego seta gra toczyła się punkt za punkt 6:5. Dzięki błędom gości, gospodarze wyszli na prowadzenie 10:5. Siatkarze z Częstochowy nie dali za wygraną i nadrobili straty. Od tego momentu, aż do końca partii gra była równa. O zwycięstwie zdecydował skuteczny atak Damiana Wierzbickiego 25:23.

W drugiej części spotkania goście dość szybko wybudowali sobie spora przewagę 12:7. Drużynie z Częstochowy już do końca udało się zachować przewagę, dzięki czemu wygrali tę partię 25:20. Ostatni punkt blokiem zdobył Damian Kogut.

Gra w trzeciej partii podobnie jak w pierwszym secie była równa 4:4, 12:12. Dzięki znakomitej grze Krzysztofa Gibka goście wyszli na kilkupunktowe prowadzenie 18:15. Gospodarze do końca partii nie byli w stanie zatrzymać rywali i ich strzelnego bloku 15:21. Exact Systems Norwid Częstochowa pewnie wygrał trzeciego seta do 25:16.

Czwarta część spotkania lepiej zaczęła się dla zawodników z Bydgoszczy 7:4, 14:9. Goście nie mieli zamiaru łatwo się poddać. Powoli odrobili straty 17:17, a nawet udało im się zbudować przewagę 20:17. W końcówce to już siatkarze z Częstochowy dyktowali warunki gry, dzięki czemu wygrali partię 25:18, jak i spotkanie 3:1.