Horror w HSC! Exact Systems Norwid - Chrobry Głogów 3-2!

Prawdziwy horror zafundował swoim kibicom Exact Systems Norwid Częstochowa w meczu z SPSem Chrobrym Głogów. Ostatecznie po ponad dwugodzinnym pojedynku i pięciosetowej batalii w meczu piątek kolejki Tauron 1.Ligi zwyciężyli gospodarze 3-2.

Sobotnie starcie od punktowego ataku ze środka rozpoczął Bartosz Schmidt 1:0. W dalszej części drużyny grały praktycznie punkt za punkt 13:13. Taka równa gra toczyła się do końca. Ostatecznie nerwową grę na przewagi na swoją stronę rozstrzygnęli głogowianie. Ostatnie dwa oczka dla swojego zespołu zodbył Krzysztof Rykała 26:24.

W kolejnej partii SPS Chrobry poszedł za ciosem. Szybko wypracował sobie kilka oczek przewagi 13:10.W ataku punktował Sebastian Lisicki 18:11. Podopieczni Piotra Gruszki nie potrafili znaleźć żadnego sposobu, aby zatrzymać rozpędzonych przeciwników 14:20. Co prawda, w końcowej fazie zniwelowali stratę do jednego oczka 21:22, dzięki bardzo odbrej postawie Gibka i Beau Grahama. Jednak w decydujących akcjach więcej zimnej krwi zachowali goście. Ostatni punkt w tej partii zdobył Rykała 25:22.

Exact Systems Norwid ani myślał złożyć broń. W trzecim secie gra po obu stronach siatki była bardzo zacięta i emocjonująca 10:10 i 19:19. Nie brakowało również nerwowych zagrań w ostatnich akcjach. Podopieczni Dominika Walencieja w końcówce mieli uż dwa oczka przewagi 23:21. Wydawało się, że są na dobrje drodze do zwycięstwa w emczu 3:1. Jednak częstochowie walczyli do końca. Doprowadzili do remisu 24:24. Następnie zachowali spokój i wygrali 28:26. Najpierw skutecznym atakiem popisał się Rafał Sobański, a w kolejnej akcji pomylił się Rykała.

Drużyna z Częstochowy podbudowana wygraną w trzecim secie, w kolejnym bardzo szybko narzucili głogowianom swój rytm gry 8:4 i 10:4. Drużyna z Głogowa miała spore trudności z przyjęciem serwisów Gibka. Warto podkreślić, że gospodarze poprawili swoją skuteczność w pierwszej akcji 16:9. SPS Chrobry starał się dotrzymać kroku rywalom, ale to Norwid kontrolował grę. Tę partię dobrym atakiem zakończył Graham 25:17.

Tie-break rozpoczął się od równej gry punkt za punkt. Na niewielkie jednopunktowe prowadzenie wyszli gospodarze 8:7. Chwilę przed zamianą stron błąd w polu serwisowym popełnił Krzysztof Antosik. Do końca toczyła się równa gra. Ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę rozstrzygnęli częstochowianie 15:12. Mecz skutecznym kontratakiem zakończył Sobański.

▶ Exact Systems Norwid – SPS Chrobry Głogów 3-2 (24-26, 22-25, 28-26, 25-17, 15-12)

▶ MVP: Rafał Sobański

 

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.