Pierwsza liga wraca do HSC! W sobotę zagramy z Chrobrym Głogów.

Po kilku latach przerwy siatkówka w pierwszoligowym wydaniu powróci do nowoczesnej, wielofunkcyjnej Hali Sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej 4. Począwszy od sobotniego meczu z SPSem Chrobrym Głogów, częstochowski Norwid mecze w roli gospodarza, rozgrywał będzie nie jak do tej pory przy Jasnogórskiej 8, a właśnie w HSC. Początek sobotniej konfrontacji punktualnie od godziny 18:30.

Uważam, że hala przy ulicy Żużlowej może dać nam wiele korzyści. Będzie naszym dużym atutem. Z doświadczenia wiem, że drużynom przyjezdnym nie jest łatwo przyzwyczaić się w krótkim czasie do tak dużych gabarytów, gdzie większość drużyn pierwszoligowych posiada mniejsze hale. Poza tym jest to piękny obiekt i mamy nadzieję, że wspólnie z kibicami będziemy tworzyć na nim równie dobre widowiska. – powiedział przyjmujący Exact Systems Norwid Krzysztof Gibek.

Najbliższym rywalem błękitno-granatowych będzie zespół SPSu Chrobry Głogów, który jest beniaminkiem Tauron 1.Ligi. Głogowianie mają za sobą trzy rozegrane mecze na zapleczu Plusligi, w których zgromadzili cztery punkty. Podopieczni trenera Dominika Walencieja przegrali dwukrotnie (Legia 2-3 oraz Astra 0-3) oraz przed tygodniem rozprawili się z AZSem AGH Kraków (3-0). Siatkarze z województwa dolnośląskiego zajmują aktualnie 13 lokatę w tabeli. 

Kilka pozycji wyżej plasuje się Exact Systems Norwid Częstochowa, który w czterech rozegranych pojedynkach, z bilansem dwóch zwycięstw i dwóch porażek zgromadził 8 ligowych oczek.

Przed tygodniem częstochowianie w Arenie Lodowej ulegli nieznacznie, po pięciosetowej batalii Lechii Tomaszów Mazowiecki 2-3. Przyjmujący Krzysztof Gibek zapewnia, że w meczu z Chrobrym błędy z ostatniego spotkania już się nie powtórzą, a celem drużyny jest zwycięstwo.

Po meczu w Tomaszowie wnikliwie analizowaliśmy naszą grę i przez cały tydzień pracowaliśmy nad elementami, które nie pozwoliły nam wygrać. W rywalizacji z Głogowem interesuje nas tylko zwycięstwo. Widać, że jest to drużyna, która bardzo dobre momenty przeplata z wieloma niedokładnościami. Kluczem będzie konsekwencja i umiejętność wykorzystania słabych stron przeciwnika. Nastroje są dobre, a każdy jest głodny zwycięstw.

To jakim ostatecznie wynikiem zakończy się sobotnia konfrontacja wyjaśni się już jutro. Zachęcamy wszystkich naszych sympatyków do czynnego udziału w meczu! 

Jak dotrzeć na Żużlową 4?

Komunikacja Miejska MPK:
Autobusy: 11, 35, 36 – przystanek ZŁOTA, kierunek GAZOWNIA;
Autobusy: 13, 21, 28, N4 – przystanek STADION MIEJSKI, kierunek KUCELIN-HUTA

Parking przy Hali Sportowej Częstochowa przeznaczony jest na 410 miejsc, w tym 20 dla osób niepełnosprawnych.

▶ Exact Systems Norwid Częstochowa – SPS CHrobry Głogów 15.X | G: 18:30 | HSC Żużlowa 4

▶ Bilety do nabycia na ebilet.pl

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.