Zwycięstwo we Wrześni! Trzy punkty są nasze!

Exact Systems Norwid Częstochowa pomimo porażki w pierwszym secie meczu z Krispolem Września wygrał kolejne trzy sety i ostatecznie wygrał zaległy mecz 1 kolejki Tauron 1.Ligi 3-1. Tym samym częstochowianie dopisali do swojego konta trzy cenne punkty zdobyte na gorącym terenie.

Częstochowianie niezbyt dobrze weszli w środowe spotkanie i przegrali zdecydowanie pierwszy set. Błękitno-granatowi popełniali sporo błędów, co skrzętnie wykorzystali gospodarze, którzy wygrali tę odsłonę 25-18.

W drugiej partii początkowo warunki gry również dyktowali zawodnicy KRISPOLU. Było m.in. 8:6 oraz 11:8. Nad dalszymi losami rywalizacji jednak kontrolę przejęli błękitno-granatowi pozwalając rywalowi zdobyć jedynie 20 punktów.

Losy trzeciej i czwartej partii rozstrzygnęły się w końcówkach. Z obu zwycięsko wychodzili częstochowianie i w obu pozwolili zdobyć Krispolowi po 21 oczek.

Gracze z Częstochowy mogli cieszyć się z drugiej wygranej w sezonie oraz trzech ligowych punktów wywalczonych na trudnym terenie.

▶ KRISPOL WRZEŚNIA – EXACT SYSTEMS NORWID 1-3 (25-18, 20-25, 21-25, 21-25)