Z Krakowa wracamy z jednym punktem. AZS AGH - Norwid 3-2

Po ponad dwugodzinnej batalii, pełnej emocji i zwrotów akcji Exact Systems Norwid przegrał wyjazdowe spotkanie trzeciej kolejki Tauron 1. Ligi z AZSem AGH Kraków 2-3. Tym samym podopieczni trenera Piotra Gruszki wrócili do Częstochowy z jednym punktem, a dwa zainkasowali gospodarze.

Pierwsza partia meczu nieco lepiej zaczęła się dla gospodarzy. Dobrze serwował Karol Borkowski 2:0, a ręki w ataku nie zwalniał Bartosz Gomułka 6:4. Z akcji na akcję coraz lepiej spisywali się Akademicy. Świetnie serwował Marcin Krawiecki 15:11. Z kolei częstochowianie popełniali sporo błędów własnych. Goście mieli naprawdę spore problemy, żeby ustabilizować swoją grę 13:18. Podopieczni Piotra Gruszki nie mieli zamiaru się poddać. Zespół do walki poderwał Rafał Sobański 23:24. Jednak nerwy na wodzy w premierowej odsłonie utrzymali siatkarze z Krakowa 25:23. Ostatnie oczko zdobył Kajetan Tokajuk.

Podopieczni Andrzeja Kubackiego poszli za ciosem. W kolejnej partii szybko wyszli na prowadzenie 5:1. AZS AGH należało pochwalić za bardzo dobrą dyspozycję w każdym elemencie 10:5. Przyjezdni nie byli w stanie przebić się przez blok rywali 11:18. Na nic zdały się zmiany w szeregach Exact Systems Norwid. Zespół ze stolicy Małopolski do końca dyktował warunki gry, wygrywając pewnie 25:17. Seta zakończyła autowa zagrywka Krzysztofa Gibka.

Początek seta numer trzy był dość równy 3:3 i 6:6. Chwilę później serią dobrych zagrywek popisał się Damian Kogut 11:8. W tym fragmencie gry role się odwróciły. To Akademicy nie wystrzegali się prostych błędów 12:15. Do końca toczyła się zacięta walka. Gospodarze zniwelowali stratę do jednego oczka 18:19. Jednak końcówka należała już do częstochowian. W ostatniej akcji Beau Graham zatrzymał blokiem zagranie Jakuba Krauta 25:19.

Czwarta część meczu od początku do końca rozgrywana była pod dyktando zawodników Exact Systems Norwid, którzy dominowali na parkiecie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Małym nakładem sił wygrali do 12, a świetna zmianę po stronie gości dał Tomasz Kryński.

Zwycięzcę pierwszego meczu 3. kolejki TAURON 1. Ligi wyłonił tie-break. Piąty set lepiej zaczął się dla krakowskich siatkarzy 6:3. Bardzo dobrze w ataku radził się Tokajuk. Zawodnicy z Częstochowy popełniali wiele prostych i nie wymuszonych błędów. Przed zamianą stron AZS AGH wypracował sobie cztery oczka przewagi 8:4. Do końca utrzymał odpowiednią koncentrację i wygrał tego seta 15:12 i cały mecz 3:2. Spotkanie zakończył autowy atak Kryńskiego.

AZS AGH Kraków – Exact Systems Norwid Częstochowa 3-2 (25-23, 25-17, 19-25, 12-25, 8-15)