Na inaugurację pokonać beniaminka. Jutro gramy z Astrą Nowa Sól.

Po wielu dniach wyczekiwania, w końcu częstochowscy kibice spragnieni siatkarskich emocji będą mogli zaspokoić swoje pragnienia. Exact Systems Norwid Częstochowa, w sobotnie popołudnie meczem z beniaminkiem Tauron 1.Ligi rozpocznie zmagania w sezonie 2022/23. 

Nieco dłużej kibicom Exact Systems Norwid Częstochowa przyszło czekać na inaugurację sezonu 2022/23 w rozgrywkach Tauron 1.Ligi. Pierwotnie częstochowianie zmagania na pierwszoligowych parkietach zainaugurować mieli już przed tygodniem, jednak na prośbę gospodarza – Krispol Wrześnię mecz pierwszej kolejki został przełożony na inny termin (5.X.22 G: 18:30). Błękitno-granatowi nową kampanię rozpoczną zatem na własnym parkiecie jutro, a rywalem podopiecznych Piotra Gruszki będzie beniaminek z Nowej Soli.

Już w sobotę zaczynamy pierwszy, dawno wyczekiwany mecz z drużyna MKST Astra Nowa Sól. Jesteśmy bojowo nastawieni, głodni gry, oraz rywalizacji o ligowe punkty. Liczę na to, że pokażemy swoją najlepsza siatkówkę i komplet punktów zostanie w Częstochowie. Chciałbym zaprosić wszystkich kibiców, oraz sympatyków siatkówki do wspierania nas w sobotnim meczu, a ze swojej strony mogę zagwarantować niezapomniane emocje i walkę do ostatniego punktu – powiedział przyjmujący Damian Kogut.

Najbliższy rywal częstochowskiego Norwida, zespół Astry Nowa Sól udanie zadebiutował na pierwszoligowym szczeblu rozgrywkowym. Przed tygodniem, we własnej hali drużyna z województwa lubuskiego prowadzona przez Norberta Śronia pokonał AZS AGH Kraków 3-1.

Norwid, który przed sezonem dokonał kilku zmian personalnych w swoich szeregach, do tej pory formę szlifował jedynie grając mecze sparingowe i trenując na siłowni.

Okres przygotowawczy był dla nas bardzo udany. Rozegraliśmy kilka dobrych meczów kontrolnych, które rozstrzygaliśmy na własną stronę. Fizycznie i psychicznie wyglądamy bardzo dobrze. Bardzo ciężko pracowaliśmy ten czas na siłowni i hali dlatego już nie możemy doczekać się pojedynku z naszym najbliższym rywalem – zapewnia Australijski środkowy Beau Graham.

Zapraszamy wszystkich kibiców do czynnego wsparcia Norwida Częstochowa w walce o ligowe punkty. Przypominamy również, że dla wszystkich posiadaczy kart sezonowych Rakowa na sezon 2022/23 mecz z Astrą Nowa Sól jest zupełnie darmowy.

▶ Bilet normalny – 10 zł

▶ Dzieci oraz młodzież do 15 roku życia – bezpłatnie

▶ Młodzież z legitymacją Norwida oraz pracownicy szkoły – bezpłatnie

W trakcie meczu będzie można nabyć również klubowe pamiątki (koszulki, szaliki) oraz sezonowe karnety.

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2019. EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.