Damian Kogut zostaje w Norwidzie!

Przyjmujący Exact Systems Hemarpol Częstochowa Damian Kogut przedłużył kontrakt z błękitno-granatowymi. Tym samym „Kogi” stał się pierwszym siatkarzem, który w sezonie 2024/25 będzie stanowił o sile zespołu Igora Kolakovicia. – Utrzymaliśmy się w najlepszej lidze na świecie, więc nie zastanawiałem się zbyt długo nad tym, aby podpisać kontrakt na kolejny sezon – przyznał sympatyczny siatkarz tuż po parafowaniu nowej umowy.

Damian Kogut to ulubieniec częstochowskiej publiczności, a jednocześnie zawodnik z najdłuższym stażem jeśli chodzi o występy w klubie spod Jasnej Góry. Kogi grał w Norwidzie w latach 2013-21 oraz 2022-24.  

W minionym sezonie był kluczową postacią w zespole beniaminka PlusLigi. W 30 meczach zdobył łącznie 298 punktów (245 atak, 30 zagrywka, 23 blok).

Cieszę się, że mogę zostać na kolejny sezon w Częstochowie. Utrzymaliśmy się w najlepszej lidze na świecie, więc nie zastanawiałem się zbyt długo nad tym, aby podpisać kontrakt na kolejny sezon. Kibice i sympatycy częstochowskiej siatkówki, widzimy się już za niedługo – powiedział przyjmujący Norwida – Damian Kogut.

Damian Kogut jest pierwszym zawodnikiem, który pod wodzą trenera Igora Kolakovicia będzie stanowił trzon drużyny na sezon 2024/25 w PlusLidze.

Kadra  Norwida Częstochowa na sezon 2024/25

przyjmujący: Damian Kogut,

rozgrywający: 

atakujący: 

środkowi:

libero:

Marek Osuchowski

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2024. KLUB SPORTOWY NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.