Bartłomiej Lipiński przyjmującym Norwida!

Bartłomiej Lipiński dołączył do Norwida w sezonie 2024/25. 27-letni zawodnik przenosi się pod Jasną Górę ze Skry Bełchatów, w której w minionych rozgrywkach zdobył aż 410 punktów!  – Zdecydowałem się na przyjście do Norwida, ponieważ przekonała mnie wizja zespołu i ambicje dalszego rozwoju klubu. Cieszę się bardzo, że mój 10 sezon będzie akurat w Norwidzie, gdyż zawsze chciałem grać w mieście, w którym żyje. Kibiców zapraszam serdecznie na mecze i do wspierania naszej drużyny w nadchodzącym sezonie powiedział Bartłomiej Lipiński.

Lipiński pomimo młodego wieku jest bardzo doświadczonym zawodnikiem. Nadchodzący sezon będzie jego dziewiątym w PlusLidze. Łącznie na ekstraklasowych parkietach rozegrał 223 mecze, w których zdobył 2259 punktów!

Nasz nowy przyjmujący ostatni sezon spędził w PGE GiEK Skrze Bełchatów, w której rozegrał 32 pojedynki zdobywając, aż 410 punktów (343 w ataku, 30 asów serwisowych oraz 37 skutecznych bloków). Wcześniej występował również w Chemiku Bydgoszcz, Cuprum Lublin, Treflu Gdańsk, czy Indykpolu AZS Olsztyn.

Bartłomiej ma za sobą pierwsze mecze w Kadrze Narodowej. Latem 2019 r. Lipiński był członkiem reprezentacji Polski podczas XXX. Letniej Uniwersjady w Neapolu, skąd Biało-Czerwoni przywieźli srebrny medal. W seniorskiej kadrze prowadzonej przez Nikolę Grbicia zadebiutował 11 czerwca 2022 r. podczas wygranego 3:0 meczu Ligi Narodów z Bułgarią. Przyjmujący był członkiem reprezentacji, która w 2022 r. sięgnęła po brązowy medal Ligi Narodów.

-Zdecydowałem się na przyjście do Norwida, ponieważ przekonała mnie wizja zespołu i ambicje dalszego rozwoju klubu. Miałem już okazję grać w Częstochowie, 9 lat temu, gdy zaczynałem swoją przygodę z siatkówką, teraz historia zatacza koło. Nie ukrywam, że w wyborze klubu duże znaczenie miał również aspekt rodzinny, gdyż moja Żona pochodzi z Częstochowy i tutaj jest nasz rodzinny dom. Cieszę się bardzo, że mój 10 sezon będzie akurat w Norwidzie, gdyż zawsze chciałem grać w mieście, w którym żyje. Kibiców zapraszam serdecznie na mecze i do wspierania naszej drużyny w nadchodzącym sezonie – zakończył przyjmujący Bartłomiej  Lipiński.

W kadrze Cezara Douglasa Silvy na sezon 2024/25 znajduje się obecnie 11 siatkarzy. 

Kadra Norwida Częstochowa na sezon 2024/25

przyjmujący: Damian Kogut, Milad Ebadipour, Bartłomiej Lipiński,

rozgrywający: Tomasz Kowalski, Quinn Isaacson

atakujący: Mateusz Borkowski, Patrik Indra

środkowi: Bartosz Schmidt, Sebastian Adamczyk, Daniel Popiela,

libero: Mateusz Masłowski,

Marek Osuchowski

GŁÓWNI SPONSORZY I PARTNERZY

ZOBACZ WIĘCEJ W NASZYCH SOCIAL MEDIACH

Travel

©2024. KLUB SPORTOWY NORWID CZĘSTOCHOWA. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.