Piotr Gruszka został trenerem pierwszoligowej drużyny Exact Systems Norwid Częstochowa i w sezonie 2021/22 poprowadzi błękitno-granatowych w rozgrywkach Tauron 1.Ligi oraz Pucharze Polski. 450-krotny reprezentant Polski jest absolwentem IX liceum C.K. Norwida, a na co dzień mieszka w Częstochowie. Kontrakt obowiązywał będzie przez kolejne dwa lata.

Żeby iść do przodu trzeba dobrze pracować i wygrywać. To jest podstawa. Wierzę, że nasza współpraca z zarządem, grupami młodzieżowymi i osobami z pierwszego zespołu będzie na tyle dobra, że będziemy dalej wzrastać. Widzę chęć do pracy, konsekwencję w tym, żeby móc się rozwijać. Mam nadzieję, że będę mógł pomóc swoim doświadczeniem i pasją. Cieszę się i nie mogę doczekać się pracy – powiedział nowy szkoleniowiec Exact Systems Norwid Częstochowa.

Dla Piotra Gruszki jest to powrót na ławkę trenerską po ponad rocznej przerwie. Ostatnio prowadził zespół Asseco Resovii Rzeszów, a wcześniej pracował z zespołami BBTSu Bielsko-Biała oraz GKSem Katowice. W 2017 roku był także asystentem selekcjonera reprezentacji Polski Ferdinando De Giorgiego.

Były kapitan reprezentacji Polski ma na swoim koncie m.in. Wicemistrzostwo Świata w 2006 roku, Mistrzostwo Europy w 2009 roku oraz brązowe medale Mistrzostw Europy i Ligi Światowej w 2011 roku.

Piotr Gruszka na stanowisku pierwszego szkoleniowca zastąpi Piotra Lebiodę, który prowadził częstochowskiego Norwida od grudnia 2019 roku, a teraz pełnił będzie w klubie funkcję koordynatora grup młodzieżowych.