6 kwietnia 202222:00TAURON 1.Liga2021/2230

Drużyna123WYNIKWynik
Exact Systems Norwid Częstochowa2525253Wygrana
ZAKSA Strzelce Opolskie1618170Przegrana

Podsumowanie

Exact Systems Norwid Częstochowa pokonał ZAKSĘ Strzelce Opolskie 3:0 (25:16, 25:18, 25:17) w meczu 30. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP został wybrany Krzysztof Gibek. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się wygraną strzelczan 3:2.

Dla obu drużyn było to ostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej sezonu 2021/22. Częstochowianie zapewnili sobie utrzymanie w lidze, a zespół z opolszczyzny zgodnie z regulaminem spada do 2. Ligi. Strzelczanie uplasowali się na 15. lokacie w tabeli.

Pierwszą partię spotkania od skutecznego ataku rozpoczął Krzysztof Gibek 1:0. Przyjmujący częstochowskiej drużyny nie zwalniał również ręki w polu serwisowym 5:1. Goście nie wystrzegali się prostych błędów 3:8. Przyjezdnych do walki próbował poderwać Maciej Wóz 6:11. Jednak w dalszej części warunki gry dyktowali siatkarze Norwida 17:10. Na zagrywce świetnie spisywał się Daniel Popiela. Exact Systems Norwid do końca kontrolował grę. W ostatniej akcji Popiela szczelnym blokiem zatrzymał zagranie Krzysztofa Zapłacki 25:16.

W drugim secie podopieczni Piotra Gruszki poszli za ciosem. Bardzo szybko wypracowali sobie kilkupunktową przewagę 9:2 i do końca kontrolowała sytuacje na parkiecie. Częstochowianie wygrali pewnie do 18.

Trzecia odsłona spotkania to kopia wcześniejszej. Gospodarze od początku do końca dyktowała rytm gry 7:2 i 14:4. Zespół z Częstochowy do końca zachował chłodną głowę i ostatniego seta w sezonie 2021/22 wygrał do 17.

Miejsce wydarzenia

HALA SPORTOWA CZĘSTOCHOWA
Hala Sportowa Częstochowa, 4, Żużlowa, Dębie, Zawodzie-Dąbie, Częstochowa, województwo śląskie, 42-202, Polska